В Україні з 1 січня 2019 року вступив в дію «ДСТУ 3662 : 2018 Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови».
Цей стандарт поширюється на незбиране коров’яче молоко-сировину, яке закуповують оператори ринку для подальшого промислового перероблення, та встановлює вимоги під час закупівлі. В ньому є посилання на ДСТУ 7672:2014 «Визначення соматичних клітин методом проточної цитометрії (експрес-метод)».
Аналіз молока на визначення кількості соматичних клітин дуже важливий не тільки через бактерії, які можуть бути небезпечними для людини, а також тому, що норма соматичних клітин говорить про здатність організму тварини боротися з інфекцією маститу.
Раніше на території України діяв ГОСТ 23453-90 і регламентував 2 методи визначення кількості соматичних клітин: візуальний і за допомогою віскозиметра. Обидва методи прості у виконанні, але мають деякі недоліки: методи затратні за часом і не точні по результату. Для розуміння візуальний метод за допомогою чашек Петри триває більше 48 годин.
Новий стандарт встановлює більш високі вимоги до приймання сирого молока по кількості соматичних клітин і бактеріологічному забрудненню, для молока екстра, вищого і першого ґатунку. Вимоги до молока другого ґатунку не змінюються, але його можна буде приймати лише для використання в технічних цілях.
Метод проточної цитометрії за діючим ДСТУ – це технологія для підрахунку соматичних та бактеріальних клітин у суспензії.
Його основні етапи:
Флуоресцентні промені збирають, фільтрують та детектують. Клітини розглядаються як окремі світлові імпульси.
Прилад виробництва FOSS, який працює за методом проточної цитометрії – аналізатор Bacsomatic. Тест на цьому аналізаторі виконується за 2,5 хвилини, тест на бактеріальне забруднення за 9 хвилин. Прилад спеціально розроблено та створено для швидкого отримання результатів аналізу не тільки в умовах лабораторії, але і для ферм та місць закупівлі молока.
Унікальністю приладу є висока точність:
Опис аналізатора Bacsomatic та більш детальну інформацію про метод і роботу приладу ми надамо Вам за запитом.
Лабораторії з аналізу молока по всьому світу вже певний час використовують для цього аналізу саме метод проточної цитометрії та більшість з них мають Bacsomatic в своєму арсеналі приладів.
В Україні Вже відбулась перша поставка та запуск в роботу аналізтора Bacsomatic на одному з найбільших молочних заводів. Нам приємно, що ХЛР взяла участь в процесі вдосконалення молочної галузі.
Якщо у Вас залишились питання, напишіть мені і ми знайдемо відповідь та рішення для Вас.