Аналіз молока. Визначення соматичних клітин
Аналіз молока. Визначення соматичних клітин

В Україні з 1 січня 2019 року вступив в дію «ДСТУ 3662 : 2018 Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови».

Цей стандарт поширюється на незбиране коров’яче молоко-сировину, яке закуповують оператори ринку для подальшого промислового перероблення, та встановлює вимоги під час закупівлі. В ньому є посилання на ДСТУ 7672:2014 «Визначення соматичних клітин методом проточної цитометрії (експрес-метод)».

Аналіз молока на визначення кількості соматичних клітин дуже важливий не тільки через бактерії, які можуть бути небезпечними для людини, а також тому, що норма соматичних клітин говорить про здатність організму тварини боротися з інфекцією маститу.

Раніше на території України діяв ГОСТ 23453-90 і регламентував 2 методи визначення кількості соматичних клітин: візуальний і за допомогою віскозиметра. Обидва методи прості у виконанні, але мають деякі недоліки: методи затратні за часом і не точні по результату. Для розуміння візуальний метод за допомогою чашек Петри триває більше 48 годин.

Новий стандарт встановлює більш високі вимоги до приймання сирого молока по кількості соматичних клітин і бактеріологічному забрудненню, для молока екстра, вищого і першого ґатунку. Вимоги до молока другого ґатунку не змінюються, але його можна буде приймати лише для використання в технічних цілях.

Метод проточної цитометрії за діючим ДСТУ – це технологія для підрахунку соматичних та бактеріальних клітин у суспензії.

Його основні етапи:

  • Одна частина об'єму відібраного розчину готується до підрахунку  кількості бактерій, друга частина - для підрахунку кількості соматичних клітин
  • Клітини забарвлюються флуоресцентним барвником
  • Зразок розтягується до дуже тонкої струни (20 мкм)
  • Зразок пропускає сфокусований світловий промінь, який збуджує флуоресценцію  барвника

Флуоресцентні промені збирають, фільтрують та детектують. Клітини розглядаються як окремі світлові імпульси.

Прилад виробництва FOSS, який працює за методом проточної цитометрії – аналізатор Bacsomatic. Тест на цьому аналізаторі виконується за 2,5 хвилини, тест на бактеріальне забруднення за 9 хвилин. Прилад спеціально розроблено та створено для швидкого отримання результатів аналізу не тільки в умовах лабораторії, але і для ферм та місць закупівлі молока.

Унікальністю приладу є висока точність:

  • BacSomatic підраховує кожну окрему бактерію як окрему одиницю, а не кластер, що дає рівномірно високу точність результатів
  • Зразки аналізуються безпосередньо без попереднього нагрівання або іншої обробки
  • Зразки: сире коров'яче молоко – консервоване та не консервоване

Опис аналізатора Bacsomatic  та більш детальну інформацію про метод і роботу приладу ми надамо Вам за запитом.

Лабораторії з аналізу молока по всьому світу вже певний час використовують для цього аналізу саме метод проточної цитометрії та більшість з них мають Bacsomatic в своєму арсеналі приладів.

В Україні Вже відбулась перша поставка та запуск в роботу аналізтора Bacsomatic на одному з найбільших молочних заводів. Нам приємно, що ХЛР взяла участь в процесі вдосконалення молочної галузі.

Якщо у Вас залишились питання, напишіть мені і ми знайдемо відповідь та рішення для Вас.

Оцініть, будь ласка, корисність матеріалу для Вас
34.24%
Корисно 2 Не корисно 0
Поділіться статтею з колегами
Коментарі ()
додати коментар
Вас також може зацікавити