Все ще платите за воду, купуючи зерно? А іноді ще й за каміння і велику кількість сміття, землі й лушпиння?
Вас продовжує збивати з пантелику відмінність у вологості купленого зерна під час прийомки і двома годинами пізніше?
Хочете дізнатися, як цього позбутися?
Відповідь на це питання криється в тому, як Ви відбираєте зразки зерна при прийомці товару. Адже якість продукту починається саме з правильного відбору проби. І якщо Ви відчуваєте пробіл на даному етапі, життєво необхідно розглянути питання автоматизації цього процесу. Вам на допомогу – ця стаття.
Відбір зразків автоматичним методом останнім часом все більш популярний в Україні. Для таких задач служить досить великогабаритне обладнання – автоматичний пробовідбірник. Навіть якщо цей девайс ще не стоїть на Вашому елеваторі, Ви вже точно мали задоволення бачити його на підприємстві друзів, конкурентів або колег.
Даний прилад має масу переваг порівняно з ручним відбором. Зупинюся на основних з них:
І це тільки найбільш явні плюси роботи з автоматичним пробовідбірником.
Як тільки Ви визначилися з необхідністю автоматизації пробовідбору, у Вас починають виникати питання. Спробую відповісти на ті, які запитують найчастіше:
![]() |
або | ![]() |
Відповідь на це питання залежить від декількох факторів: чи може у Вас пересуватися автомобіль на точці відбору, і яка довжина вантажівок, які приїжджають на Ваш елеватор. Адже операційний простір пробовідбірника на рейці – до 22 м, а стаціонарного – до 8 м.
Це залежить від висоти борту зерновозів, які до Вас приїжджають. Як правило, їх довжина варіюється від 1,8 м до 2,7 м. Хоча в даному випадку, напевно, краще просто перестрахуватися і взяти найдовший. У грошах не втратите.
Яку сировину Ви найчастіше відбираєте? У стандартну комплектацію включений двухпоточний щуп, який відбере все, крім шроту або макухи. Для цих цілей однозначно необхідно брати шнековий.
Це основні питання, на які Ви повинні знати відповідь, щоб правильно підібрати такий прилад. А всі інші будуть належати вже до кастомних завдань саме на Вашому майданчику. Тому перед узгодженням фінальної специфікації обов'язково викличте спеціалізованого сервісного інженера. Він підкаже Вам, що потрібно підготувати до приїзду пробовідбірника.
Коли Ви почнете шукати такий прилад, то будете вибирати з декількох брендів, представлених на вітчизняному та європейському ринках. Про те, на що звернути увагу при виборі бренду, я розповім Вам у наступних статтях.