Визначення кислотності молока за допомогою тест-смужок

За допомогою тест-смужок проводять напівкількісний аналіз всього за 1 хвилину. Принцип методу базується на здатності лакмусового індикатора змінювати свій колір залежно від концентрації водневих іонів (рН) у рідині.

Переваги методу:

  1. Швидкість і простота проведення дослідження.
  2. Відсутність необхідності у придбанні вартісного обладнання.
  3. Портативність.

Особливості:

  1. Низька кореляція результатів із арбітражним методом.
  2. Не регламентується нормативними документами.

Необхідне обладнання: Індикаторні смужки «Кислотність молока» (виробництва компанії «Дельта хім-тек»), призначені для напівкількісного визначення кислотності молока і молочних продуктів. Даний тест повністю готовий до роботи і не вимагає використання додаткових реактивів і обладнання. Проста процедура тестування забезпечує отримання надійного результату за 15 секунд. Індикаторні смужки поставляються по 50 або 100 шт. в упаковці.

Спосіб застосування

Занурити індикаторну смужку в досліджуваний розчин на 1-2 секунди, після чого витягти і через 15 секунд порівняти забарвлення індикаторної смужки з кольоровою шкалою. Шкала представлена значеннями: 5,3 · 5,7 · 6,0 · 6,3 · 6,6 · 7,0 од. рН. Зміна забарвлення: помаранчевий → сіро-фіолетовий.

Співвідношення між титрованою кислотністю коров’ячого молока (сирого, пастеризованого, стерилізованого, вершків пастеризованих) та показниками тест-смужок

Титрована кислотність, °Т Показники тест-смужок, од. рН 
15 6,6
16 6,6
17 6,6
18 6,3
19 6,3
20 В інтервалі від 6,0 до 6,3
21 В інтервалі від 5,7 до 6,0
22 5,7
25 5,3

Наведені співвідношення між величинами рН та титрованої кислотності молочних продуктів усереднені для різних зон.

Зберігання та транспортування

Індикаторні смужки зберігають і транспортують в упаковці виробника при температурі від + 5 °С до + 30 °С, не піддаючи впливу парів хімічних речовин. Термін придатності – 18 місяців у непошкодженій упаковці виробника і 3 місяці з моменту першого відкривання.

Вас також може зацікавити