Визначення титрованої (потенційної) кислотності

Титрована кислотність характеризує вміст усіх кислотних сполук молока. Є різні способи вираження титрованої кислотності. В Україні її виражають у градусах Тернера (°Т). ГОСТ 3624-92 Молоко и молочные продукты. Титрометрические методы определения кислотности.

Кислотність свіжого молока становить 16–18 °Т. Допустиме значення для нормального молока: 15,99…20,99. При 28–30 °Т молоко скисає, при 65–70 °Т – згортається.

Суть методу

Метод базується на нейтралізації кислот, що містяться у продукті, розчином гідроксиду натрію до заздалегідь заданого значення рН=8,9 за допомогою блоку автоматичного титрування й індикації точки еквівалентності за допомогою потенціометричного аналізатора.

Необхідне обладнання: Титратор автоматичний TitroLine 7000, SI Analytics

Автоматичний титратор для рутинних і просунутих операцій. TitroLine 7000 дозволяє проводити кислотно-основне або окисно-відновне титрування.

  • Бібліотека методів дозволяє автоматично вибирати параметри титрування при визначенні кислотності, лужності, ХСК, хлоридів, амонію, кальцію і магнію (2 точки еквівалентності)
  • Передбачено можливість амперометричного титрування
  • Можливе pH-stat-титрування
  • На графічному дисплеї відображається крива титрування
  • USB-інтерфейси дозволяють підключити до титратора принтер
  • Може зберігати до 50 користувальних методик

Галузь застосування:

  • Контроль технологічних процесів
  • Харчова промисловість
  • Лабораторний аналіз
  • Аналіз води та стічних вод

Завдяки широкому спектру характеристик TitroLine® 7000 є ідеальним стартовим пристроєм для потенціометричного титрування з можливістю розширення і автоматизації. Дозволяє визначати широкий діапазон параметрів швидко, надійно і точно. Для того щоб перейти від однієї методики до іншої, досить замінити бюретку та електрод, що виконується за лічені секунди. Змінні модулі розпізнаються автоматично, при установці можна задати найменування, концентрацію і дату приготування титранту.

При великій кількості аналізів можна використовувати автосемплер (автоматична зміна зразків), який контролюється за допомогою ПЗ на ПК або із самого титратора.

Технічні характеристики TL 7000:

Діапазон вимірювання рН -3,00 ÷ 18,00
Роздільна здатність pH / Точність pH 0.001 / 0.002 ± 1 цифра
Діапазон вимірювання mV -2000÷+2000
Роздільна здатність mV/ Точність mV 0.1 / 0.1 ± 1 цифра
Діапазон вимірювання температури -75°С ÷ + 195°С
Точність дозування Точність: <0,15%
Відтворюваність: <0,05–0,07% (залежно від розміру використаної бюретки)
Роздільна здатність (кроки) 20 000

Додатково для проведення аналізу знадобиться із реактивів лише розчин натрія гідроокису.

На більшості молокопереробних підприємств титровану кислотність молока виконують за допомогою бюретки із розчином гідроксиду натрію та індикатора. Але, враховуючи значну кількість аналізів упродовж дня, відтворність результатів знаходиться на низькому рівні. У першу чергу це може бути пов’язано із суб’єктивним підходом у фіксації результатів титрування (різниця в гостроті зору та кольору у різних людей) та навантаженням на лаборанта. Тому використання автоматичного титратора із потенціометричним датчиком дозволить як прискорити час проведення дослідження, так і уникнути суб’єктивного підходу та витрат на додаткове обладнання.

Вас також може зацікавити