Активність ферментів

Ферментативна активність є мірою присутності активних ферментів у меді, характеризуючи його якість, натуральність і зрілість. Слугує індикатором, за допомогою якого можна виявити ознаки фальсифікації

отримати комерційну пропозицію

Для чого визначають активність ферментів у меді?

Ферменти потрапляють у мед із квіткового нектару та в складі секрету слинних залоз бджіл. Дослідження активності ферментів має важливе господарське значення для розуміння стану і якості продукції. Медові властива присутність таких ферментів: інвертази, діастази, каталази, ліпази, пероксидази та деяких інших.

Найпоширенішим показником ферментної активності меду є діастазне число, і цьому є об’єктивні причини: легкість реалізації методу, відтворюваність, збіжність методик за світовими й вітчизняними стандартами. Активність діастази – один із головних показників натуральності й свіжості меду, визначенням якого можливо встановити фальсифікацію меду цукровим сиропом. Діастазну активність виражають в одиницях Готе – кількість 1%-го розчину крохмалю, який розщеплюється діастазою за 1 годину. Метод затверджено згідно з ДСТУ 4497:2005 «Мед натуральний. Технічні умови» та International Honey Commission (в одиницях Шадe).

Інвертаза – фермент, який розщеплює цукрозу на глюкозу й фруктозу. Інвертазна активність характеризує зрілість меду, ботанічне походження та вплив високих температур (перегрів). Метод визначення інвертази затверджено згідно з International Honey Commission.

Визначення активності діастази та інвертази відбувається за схожим принципом, тобто визначають об’єм субстрату, який розщепився ферментами за певний час (для інвертази – модифікована сахароза, для діастази – крохмаль). Оптичну густину зразків вимірюють фотометрично за довжини хвилі 590 нм для діастази, 400 нм – для інвертази.

Необхідне обладнання

  1. Спектрофотометр Optizen POP

Фотометрична система Однопроменевого типу
Спектральна величина 1,8 нм
Діапазон довжини хвиль 190–1100 нм
Точність ± 0,5 нм
Відтворюваність ± 0,1 нм
Діапазон -3,0…3,0 ABS
Точність ± 0,005 ABS
Відтворюваність ± 0,003 ABS
Джерело світла Вольфрам-галогенова й дейтерієва лампи
Тримач комірки Мультитримач на вісім позицій
Інтерфейс Чотири USB-порти / три RS-232C-порти
Обсяг пам’яті 2 Гб (опційно 8 Гб)
Детектор Силіконовий фотодіод
Інтерпретація результатів Підключення USB-принтерів, які підтримують режим PCL
Джерело живлення Мережеве
Розміри 433 × 381 × 180 мм
Вага 8 кг