Визначення гранулометричного складу ґрунту

Гранулометричний склад ґрунту – це відносний вміст у ґрунті часток різного розміру, або, по-іншому, процентне співвідношення між фізичним піском і фізичною глиною. Точне визначення гранулометричного складу ґрунту проводиться шляхом спеціального лабораторного аналізу.

отримати комерційну пропозицію

Роботизовані аналізатори серії SP2000

Повністю автоматизований аналіз гранулометричного складу ґрунту згідно з ISO 11277 за допомогою роботизованих аналізаторів Skalar SP50 і SP2000: ефективний, відтворюваний і доступний.

Уся система SP2000

Глиниста фракція є однією з найбільш важливих при оцінці якості ґрунту і може бути визначена за допомогою аналізу гранулометричного складу відповідно до ISO 11277, NEN 5753, CMA / 2 / II / A.6.

Виконання аналізу вимагає точного дотримання часових інтервалів. Це завдання, із яким аналізатор впорається набагато точніше і швидше, ніж будь-який співробітник лабораторії. Тому виробник Skalar розробив два рішення по автоматизації.

Аналіз виконується в 3 етапи:

  1. Зважування проби.
  2. Видалення органічного речовини і карбонатів (за допомогою аналізатора SP50).
  3. Визначення вмісту глинистої фракції (за допомогою системи SP2000).

Аналізатор SP 50 для підготовки проб до гранулометричного аналізу

Аналізатор SP50 автоматизує видалення органічних матеріалів/карбонатів, а роботизована платформа SP2000 автоматизує вміст глинистої фракції.

Разом ці два прилади утворюють систему для економічного рішення автоматизації всієї процедури аналізу гранулометричного складу, яка не потребує постійної присутності оператора, що становить суттєву вигоду для аналітичних лабораторій.

Операційне програмне забезпечення є гнучким і дозволяє налаштувати програму таким чином, щоб вільний вибір різних необхідних фракцій міг бути взятий зі зразків, що осіли в мірних циліндрах.

Програмне забезпечення RoboticAccess включено для управління приладами, обробки даних, розрахунку результатів і контролю якості. Результати можуть бути роздруковані у зручному для користувача форматі й експортовані в Excel або LIMS.

Ще однією великою перевагою є цілодобова автоматична робота, що забезпечує повну гнучкість для аналізу різних фракцій за рахунок виходу за рамки звичайного робочого часу. Зразки можна вводити в будь-який час протягом дня для автоматичного аналізу протягом ночі, що значно скорочує час підготовки результатів аналізу до одного робочого дня.

Переваги системи SP2000:

  1. 35–105 позицій для циліндрів об'ємом 1000 мл.
  2. 35–105 позицій для випарювальних чашок.
  3. Визначення до 5 різних ґрунтових фракцій в 1 пробі.
  4. Автоматична корекція температури при відборі аліквоти із заданої глибини.
  5. Автоматичне додавання розчину пірофосфату натрію (опція).
  6. Автоматичне наповнення циліндра до позначки 1000 мл водою.

Відео «Гранулометричний аналіз ґрунту з роботизованою системою SP2000 від Skalar»

Фотогалерея
Вас також може зацікавити