Тест-системи для визначення залишків антибіотиків у молоці

Дозволяє виявити не лише антибіотики, а й інші антимікробні та дезінфікуючі препарати в молочній сировині. Тривалість проведення тесту 2,5–3 години. ДСТУ ISO/TS 26844/IDF/RM 215:2014 Молоко та молочні продукти. Визначення антимікробних залишків. Тест на дифузію в пробірці (ISO/TS 26844/IDF/RM 215:2006, IDT); ДСТУ ISO 13969:2005 (IDF 183:2003) Молоко та молочні продукти. Настанови щодо стандартизованого описування випробування інгібіторів мікроорганізмів.

отримати комерційну пропозицію

Потреба у контролі якості молочної продукції, зокрема за вмістом небезпечних домішок, виникає уже на етапі її закупівлі. Від залишків антибіотиків у молоці залежить як його безпечність для споживачів, так і придатність до подальшої технологічної переробки.

Суть методу полягає в здатності антимікробних речовин пригнічувати ріст і розвиток бактерії Geobacillus stearothermophilus, яка міститься у тестових тубах. Відповідно, за наявності антибіотиків у молоці колір середовища в тестових тубах не змінюється, а за їх відсутності – відбувається зміна кольору з фіолетового на жовтий.

Переваги:

  1. Можливість визначення більше 50 антибіотиків за одне дослідження.
  2. Можливість виявлення в молоці інших антимікробних препаратів (дезінфікуючих речовин тощо).
  3. Наявність портативних приладів дозволяє провести аналіз у польових умовах із отриманням результату в режимі реального часу (актуально при тривалому транспортуванні молока).
  4. Застосування рідера дозволяє уникнути суб’єктивності при оцінці результатів дослідження.

Особливості:

  1. Тривалість дослідження 3 години.
  2. Метод потребує спеціального інкубатора (термостату) на 65 °С.
  3. Метод не дозволяє провести кількісне визначення вмісту антимікробного препарату.

Обладнання: комплект із тестових пробірок (туб) із поживним середовищем та мікробіологічною культурою та інкубатора-рідера.

1. Eclipse FARM

Тест система містить 50 туб і застосовується для виявлення в молоці більше 50 антибіотиків, які відносяться до 8 груп: бета-лактамів, тетрациклінів, сульфонамідів, макролідів, аміноглікозидів, лінкозамідів, сульфонів і ансаміцинів

2. Інкубатор-рідер COMET8

Проводить інкубацію тесту та відслідковує зміну кольору в процесі інкубації. Автоматично зупиняє тестування в оптимальний час. За зміною кольору інтерпретує якісні результати. Результати відображаються на екрані і зберігаються в пам’яті для забезпечення простежуваності.

Технічні характеристики:

Розмір 17х7, 5х23 см
Кількість зразків 8
Вага 0,97 кг
Робоча температура 65 °C ± 1 °C / 63° C ± 1 °C
Дисплей кольоровий, сенсорний
Комп’ютерний інтерфейс USB-з’єднання
Операційна система Windows 7, 8, 10

3. Портативний інкубатор-рідер Comet-4

Comet-4 – це єдина система, яка дозволяє в автоматичному режимі проводити тести на вміст антибіотиків у молоці та обмінюватися результатами в режимі реального часу (аналіз «на колесах»). Прилад автоматично виконає дослідження. Результати будуть відправлені на смартфон та електронну пошту в режимі реального часу, що особливо актуально у разі тривалого транспортування молочної сировини.

Comet-4 має 4 позиції для одночасного або індивідуального аналізу 4 тестів Eclipse Farm. Прилад підтримує постійну температуру, умови дослідження контролюються із мобільного телефону або планшета за допомогою застосунку. Завдяки підключенню до Wi-Fi результати в режимі реального часу передаються на інші пристрої і зберігаються на платформі Test4all.

Технічні характеристики:

Розміри 50,5x51x80,5 мм (50,5x51x159 мм з акумулятором)
Вага 157 г (385 г з акумулятором)
Робоча температура 63 ºC
Зв’язок Bluetooth і Wi-Fi
Портативність акумулятор з автономністю до 10 годин
Вас також може зацікавити