Колір

Колориметричний метод визначення кольору меду за шкалою Пфунда був прийнятий із метою стандартизації та відтворюваності рутинного органолептичного аналізу. Колір меду є ключовим показником для попереднього визначення сорту, якості й ознак фальсифікації.

отримати комерційну пропозицію

Визначаючи органолептичні показники меду, передусім звертають увагу на зовнішні ознаки, такі як колір, прозорість, ступінь кристалізації, присутність домішок.

Колір меду варіює від прозоро-жовтого (з білої акації), до темного з відтінками жовтого, оранжевого, зеленого кольорів (гречаний, падевий). Інтенсивність забарвлення головним чином залежить від рослин, з яких зібрано нектар.

Рослинні пігменти представлені водо- й жиророзчинними речовинами. Жиророзчинні пігменти додають жовтого або зеленуватого відтінку (насамперед це похідні хлорофілу, каротину, ксантофілу). Водорозчинні речовини, які надають темного забарвлення, це антоціани й таніни. Також на колір меду впливають період у році та місце збору. До прикладу, мед зібраний навесні – на початку літа, значно світліший за пізній.

Зазвичай колір меду визначають візуально під час органолептичного аналізу, але з метою стандартизації та відтворюваності процесу було узгоджено колориметричний метод визначення за шкалою Пфунда. Серед вимог європейських імпортерів меду колір – часто один із вирішальних показників.

За шкалою Пфунда колір меду класифікують так:

  • Менш ніж 8 – безбарвний
  • 8–17 – білий
  • 17–34 – світло-жовтий
  • 34–50 – жовтий
  • 50–85 – темно-жовтий
  • 85 і більше – темний

Необхідне обладнання

  1. Портативний колориметр HI96785, Hanna Inst.

Діапазон визначення Від 0 до 150 мм за Пфундом
Роздільна здатність 1 мм за Пфундом
Точність визначення ± 2 мм за Пфундом при 80 за Пфундом
Джерело світла фотоколориметра Вольфрамова лампа
Світлоприймач фотоколориметра Кремнієвий фотоелемент із вузькосмуговим фільтром перешкод при 560 нм
Екран Рідкокристалічний (LCD)
Джерело живлення Акумулятор на 9 В
Умови експлуатації Від 0 до 50 °C (від 32 до 122 °F);
максимальна відносна вологість – 95 %
Вага 290 г
Розміри 192 x 102 x 67 мм (7,6 x 4 x 2,6 дюйма)
Комплектація Прилад постачається з п’ятьма кюветами для зразків, акумулятором на 9 В, світлозахисним ковпачком, сертифікатом якості приладу й інструкцією з експлуатації