facebook
Визначення маси 1000 насінин

На практиці масу 1000 насінин визначають після попереднього відрахування з випробуваної проби візуально-ручним методом, а потім зважуванням на технічних вагах і зазначенням результату в грамах/1000 цілих зерен. З огляду на ретельність підрахунку випробовуваних зерен різних розмірів рекомендується використовувати автоматичний лічильник зерен з програматором, який не тільки полегшує, а й прискорює отримання даних по даному якісному показнику.

отримати комерційну пропозицію

Автоматичний лічильник зерен призначений як для підрахунку зерна (макс. 9999) так і для відрахування (необхідної кількості), тому він знаходить широке застосування в зернових лабораторіях, насіннєвих та науково-випробувальних центрах.

Лічильник насіння Contador, Pfeuffer

Призначений для визначення маси 1000 зерен насіннєвого матеріалу відповідно до ISO 520, а також для підготовки проб для дослідів із пророщування і посадки.

  • Висока швидкість підрахунку
  • Відмінні результати
  • Простота обслуговування
  • Можливість регулювання розмірних параметрів і швидкості
  • Незначний шум
  • Допоміжне оснащення: блок для розфасування в пляшечки і пакети CONTAFILL
  • Для зернових із діаметром від 0,3 до 15 мм

Маса тисячі насінин є одним з основних господарських показників. Її розраховують із метою правильного визначення норми висіву зерна. Адже якщо не враховувати показників посівної придатності і маси 1000 зерен, неможливо буде встановити норми висіву та визначити його схожість у польових умовах.

Для аналізування використовують всю пробу або її частину. Якщо використовують всю пробу, то підраховують кількість насінин у ній і зважують з точністю до 0,01 г. Масу 1000 насінин обраховують діленням загальної маси проби на кількість насінин у ній і множенням результату на 1000.

За умов використання певної кількості насіння, відібраного від проби, застосовують один із двох методів:

  • Вісім повторів по 100 насінин
  • Два повтори по 500 насінин

Наступним кроком є зважування проб. Це важлива процедура, оскільки вимагає точності в показниках аж до 0,01 г. Похибкою розбіжності маси двох проб вважають 3% від середньої маси. Якщо кількість зерна збігається із загальноприйнятою нормою – масу першої і другої проб підсумовують. Таким чином отриманий результат і є показником маси тисячі насінин.