facebook
Визначення фітопатогенів методом ПЛР

ПЛР – це сучасний високоефективний метод молекулярної біології, який базується на ампліфікації (багаторазовому збільшенні кількості) і одночасній детекції специфічних ділянок ДНК. ПЛР використовується для діагностики та видової ідентифікації збудників хвороб рослин і забезпечує найбільш високу чутливість і точність результату, а також значно економить час порівняно з класичними мікробіологічними або методами електронної мікроскопії.

отримати комерційну пропозицію

Успішна боротьба із хворобами рослин неможлива без своєчасного виявлення і коректної ідентифікації збудників. Збудниками можуть бути віруси, бактерії, гриби і нематоди, шкода від яких проявляється в зниженні врожаю і погіршенні якості продукції.

Діагностика хвороб та їх збудників за специфічними ознаками не завжди надійна, оскільки зовнішні прояви інфекційних хвороб збігаються з певним фізіологічними порушеннями, що спричинені несприятливими зовнішніми впливами, а деякі фітопатогени можуть викликати безсимптомні захворювання. Точна ідентифікація фітопатогенів необхідна для розробки ефективної стратегії боротьби із хворобами рослин, для оптимізації використання пестицидів, зниження втрат врожаю сільськогосподарських культур і забезпечення сталого розвитку агрокомплексу.

На сьогоднішній день існує чотири напрямки детекції патогенів рослин – мікробіологічні, електронна мікроскопія, імуноферментний аналіз і ПЦР (полімеразна ланцюгова реакція). Однак такі методи, як електронна мікроскопія і мікробіологічні методики, мають низьку продуктивність та їх практично неможливо автоматизувати.

Ми пропонуємо обладнання та набори для всіх етапів визначення фітопатогенів: від гомогенізації зразка, виділення нуклеїнових кислот і до швидкої надійної видової ідентифікації. А наші фахівці нададуть повний супровід: від проєктування лабораторії, підбору та інсталяції обладнання до постановки методик.

TissueLyzer II и TissueLyzer LT – прилади для гомогенізації зразків

TissueLyzer II и TissueLyzer LT – приборы для гомогенизации образцов

Ефективні гомогенізатори для подрібнення зразків рослинного матеріалу та харчових продуктів. Рівномірна гомогенізація металевими або металокерамічними кульками забезпечує ефективне подальше виділення ДНК і РНК. Швидке подрібнення, відсутність контакту самого приладу з матеріалом зразка забезпечують високу пропускну здатність і легкість використання. Одночасна гомогенізація до 12 зразків на TissueLyzer LT або до 192 зразків на TissueLyzer ІІ залежно від адаптера.

QIAcube Connect – автоматична станція для виділення ДНК, РНК і білків за допомогою силікатних мембран

QIAcube Connect – автоматическая станция для выделения ДНК, РНК и белков с помощью силикатных мембран

Дозволяє повністю автоматизувати процес виділення нуклеїнових кислот і білків із гомогенізованих зразків будь-яких типів: зерна, насіння, частин рослин, харчових продуктів. Станція сумісна з усіма наборами для виділення на центрифужних колонках від Qiagen. Одночасна обробка до 12 зразків. Отримані НК високого ступеня чистоти можуть використовуватися для ПЛР без додаткової обробки. Зручне управління за допомогою сенсорного екрану або планшета. Фірмове програмне забезпечення дозволяє користуватися готовими протоколами виділення від Qiagen, актуальні версії яких можна завантажити із сайту компанії безкоштовно. Для обробки більшої кількості зразків (від 8 до 96 за 1 цикл) доступний прилад QIAcube HT.

Rotor-Gene Q – ампліфікатор для проведення полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі

Rotor-Gene Q – амплификатор для проведения полимеразной цепной реакции в реальном времени

Унікальний центрифужний роторний дизайн Rotor-Gene Q робить його найбільш точним та універсальним приладом для ПЛР в реальному часі і забезпечує повну відтворюваність результатів, мінімум обслуговування та надійність приладу. Дана конструкція усуває крайові ефекти, перешкоджає утворенню конденсату на кришках пробірок і бульбашок повітря в суміші, що неминуче з'являються в традиційних блокових ампліфікаторах. Оптична система Rotor-Gene Q не вимагає ні калібрування, ні компенсації спотворень при вимірюванні, що використовуються в інших системах.

Детекція флуоресценції по 6-ти каналах дозволяє ампліфікувати до 6 генів-мішеней одночасно. Аналіз до 100 зразків за один прохід. Зручне і просте програмне забезпечення дозволяє легко управляти пристроєм з персонального комп'ютера, використовуючи як наперед задані протоколи, так і свої власні.

QIAxcel Advanced System – система для капілярного електрофорезу

QIAxcel Advanced System – система для капиллярного электрофореза

Автоматичний прилад для капілярного електрофорезу нуклеїнових кислот. Для аналізу сортів, гібридів, ГМО і фітопатогенів. Заміна традиційного трудомісткого і повільного гель-електрофорезу. Повністю автоматизований процес дозволяє аналізувати від 1 до 96-ти зразків без втручання людини. Персонал не контактує зі шкідливими речовинами. Надзвичайна швидкість: 12 зразків за 3 хвилини. Чутливість розподілу фрагментів до 3–5 пар нуклеотидів. Прилад працює на багаторазових картриджах – до 3 тисяч зразків на одному картриджі. Зручне управління з ПК, програмне забезпечення дозволяє налаштувати окремі сеанси з різними рівнями доступу до функцій; автоматичний аналіз результатів.

QIAamplifier 96 – високопродуктивний швидкий ампліфікатор для проведення полімеразної ланцюгової реакції з кінцевою точкою

QIAamplifier 96 – высокопроизводительный быстрый амплификатор для проведения полимеразной цепной реакции с конечной точкой

QIAamplifier 96 забезпечує швидку ПЛР в кінцевій точці в пробірках, стріпах і 96-луночних планшетах. QIAamplifier 96 розроблений для зручності, простоти використання і надійності. Інноваційна система контролю температури максимізує відтворюваність експериментів і забезпечує надзвичайну точність. Висока швидкість охолодження і нагріву (3,3 °C/с і 4 °C/с відповідно) для короткого часу виконання протоколу. Точність підтримки заданої температури: ± 0,1 °C. Однорідність температури до ± 0,2 °C при 55 °C через 15 с.

Для надійної детекції хвороб рослин необхідне не тільки сучасне обладнання, але і якісні реагенти. Ми пропонуємо широкий спектр наборів для визначення різних фітопатогенів для класичної ПЛР і для ПЛР в реальному часі. Набори включають всі необхідні реактиви та витратні матеріали, що значно полегшує і прискорює процес.

Витратні матеріали

Реагенты Qiagen

Реагенти Qiagen – «золотий стандарт» для екстракції нуклеїнових кислот. Набори дозволяють ефективно виділяти ДНК або РНК фітопатогенів навіть із мінімальної кількості зразка.

Реагенти Lifeasible – сучасна біотехнологічна компанія зі США, що спеціалізується на агросекторі, яка пропонує широкий вибір продуктів, пов'язаних із сільським господарством, в тому числі діагностичні набори для виявлення патогенів рослин. Набори можуть застосовуватися до різноманітних польових культур, включаючи рис, кукурудзу, пшеницю, картоплю, боби, бавовну, фрукти, овочі і дині.

Реагенти Loewe Biochemica – німецька компанія, що пропонує широкий спектр рішень і високоякісних молекулярних продуктів для виявлення вірусів, бактерій, грибів, нематод у рослин.

Реагенти Norgen Biotek – канадська біотехнологічна компанія, сертифікована за стандартами ISO 9001, ISO 13485 та Illumina Propel, що спеціалізується на розробці продуктів для виділення і очищення ДНК, РНК, білків і екзосом з усіх типів зразків, у тому числі і рослинної олії, а також наборів для виявлення патогенів людини і рослин.

Для більш детальної інформації звертайтеся до менеджерів ХЛР