Визначення білка методом К’єльдаля
Визначення білка методом Кьельдаля
Визначення білка методом К’єльдаля

Класичний спосіб визначення білка в сировині та готових харчових продуктах – метод К’єльдаля, який є арбітражним методом визначення білка. Метод включає в себе кілька основних етапів: пробопідготовку, мінералізацію, дистиляцію і титрування. Щоб звести до мінімуму людський фактор, прискорити методику і підвищити її безпеку, провідні виробники розробили спеціалізовані комплекти обладнання для аналізу за методом К’єльдаля.

Визначення білка методом Дюма
Визначення білка методом Дюма

Для визначення кількості білка в сировині та готових харчових продуктах використовують методи К’єльдаля та Дюма. «Дюма» в останні десятиліття модифікували та автоматизували. Були розроблені автоматичні прилади для його реалізації. Зараз цей метод активно конкурує з методом К’єльдаля як з арбітражним методом визначення білка в харчових продуктах і має ряд своїх переваг.

Аналізатори кормів та інгредієнтів SpectraStar ХТ, Unity Scientific
Аналізатори кормів та інгредієнтів SpectraStar ХТ, Unity Scientific

Інфрачервоні (БІЧ, NIR) аналізатори серії SpectraStar XT дозволяють швидко і точно проаналізувати готові корми та їхні інгредієнти за основними показниками якості – вологість, білок, жир/олійність, клітковина, крохмаль, зола, фосфор та ін. Тривалість аналізу одночасно на всі показники становить від 45 секунд.

Вас також може зацікавити