Спектрометричний метод
Спектрометричний метод
Спектрометричний метод

Підходить для більшості молочних продуктів. Може проводитися визначення після ферментативного розкладу лактози: ДСТУ ISO 5765-1:2005 «Молоко сухе, суміші для морозива сухі та плавлений сир. Визначення вмісту лактози. Частина 1. Ферментний метод з використанням глюкозного компоненту лактози»; ДСТУ ISO 5765-2:2005 (IDF 79-2:2002) «Молоко сухе, суміші для морозива сухі та плавлений сир. Визначення вмісту лактози. Частина 2. Ферментний метод з використанням галактозного компонента лактози, або без нього»; ДСТУ ISO 5548/IDF 106:2014 «Казеїни та казеїнати. Визначення масової частки лактози фотометричним методом».

Поляриметричний метод
Поляриметричний метод визначення масової частки лактози в молочних продуктах (сироватці та сухому молоці)
Поляриметричний метод

Цей метод дає змогу провести визначення лактози в сухому молоці (ДСТУ 7379:2013 «Молоко сухе. Визначення лактози поляриметричним методом») і сироватці молочній (ДСТУ 7515:2014 «Сироватка молочна. Технічні умови (додаток Б»).

CDR Foodlab
Експрес-система для визначення показників якості СDR FOODLAB — аналіз лактози
CDR Foodlab

За допомогою набору реактивів аналізатор дає змогу швидко визначити вміст лактози в деяких молочних продуктах.

Визначення лактози за допомогою ІЧ-аналізаторів
Аналізатор молочних продуктів SpectraStar™ XT-R (Unity Scientific, США) для визначення лактози
Визначення лактози за допомогою ІЧ-аналізаторів

Визначення показників молочних продуктів за допомогою аналізаторів дозволяє скоротити час дослідження та кошти на придбання необхідної реагентики (ДСТУ ISO 9622:2013 «Молоко незбиране. Визначення вмісту молочного жиру, білка та лактози. Настанова з експлуатації вимірювальних приладів для роботи в середній частині інфрачервоного спектра випромінення»).