facebook
Аналізатори вологості для визначення вологості та летких речовин методом висушування

Вода в продуктах харчування, її вміст та активність є найважливішими чинниками, що впливають на стійкість продуктів під час зберігання. В продуктах із низькою вологістю (олії та жири рослинні та тваринні, наприклад) можуть відбуватися процеси окиснення жирів, неферментативне потемніння, втрата водорозчинних речовин, ферментативне псування.

отримати комерційну пропозицію

У харчових продуктах вода може бути у вільному і в зв'язаному стані. Вільна вода знаходиться у вигляді дрібних крапель на поверхні або в масі продукту. З олій та жирів, наприклад, вільна вода легко видаляється при висушуванні. Густина вільної води – близько одиниці, температура замерзання 0 °С, у ній нормально розвивається мікрофлора. За рахунок вільної води відбуваються усушка, втрата маси і якості продуктів. Зв’язаною називають воду, молекули якої більш-менш міцно з'єднані з іншими речовинами продукту. Зв'язана вода доволі важко видаляється з продуктів.

Вільна і зв'язана вода при зберіганні та переробці харчових продуктів може переходити з одного стану в інший і викликати зміну їхніх властивостей.

В Україні визначення вологи та летких речовин або власне вологи в жирах тваринних і рослинних та оліях регламентується ДСТУ 4603:2006, ДСТУ ISO 662:2004, ДСТУ EN ISO 8534:2019, а у світі – AOCS Official Method Ca 2e-84, AOCS Ja 2b-87, ISO 8534:2017. Один із методів, який застосовують для визначення вологи та летких речовин (вільної вологи) у цих стандартах, – метод із використанням сушильної шафи або аналізаторів вологості.

Суть методу полягає в нагріванні дослідної проби за температури від 100 °С до 105 °С до повного видалення вологи і летких речовин та визначання втрати маси. Діапазон вимірювання – від 0,01 % до 1,0%.

Аналізатор вологості серії Excellence НХ204, Mettler Toledo

Ваги-вологоміри – це аналізатори вологи, принцип роботи яких ґрунтується на термогравіметричному методі (альтернатива референсному методу із використанням сухожарової шафи та аналітичних ваг).

Два однакові способи визначення, але за допомогою НХ204 Ви отримаєте готові результати вже через 6–15 хвилин (залежно від Вашого зразка).

Аналізатор вологи Mettler Toledo серії Excellence НХ204 має унікальну перевагу у вигляді інноваційної підвісної конструкції чаші ваг. Таке розташування гарантує отримання максимально достовірних результатів за мінімальний час.

Підвісна чаша попередить забруднення вагової комірки через розлиття або розсипання залишків зразку та захистить від високих температур в камері нагрівання.

Міцність конструкції і зручність очищення забезпечують тривалий термін служби і безперебійну роботу приладу як в лабораторних, так і у виробничих умовах (4 рівня вібрації, що вбудовані в прилад, допоможуть в точному вимірюванні вологості за несприятливих умов). В аналізаторах вологості Excellence використовується сучасна галогенна кільцева лампа, яка при закритті кришки конструктивно формує разом із захисним екраном міні-версію сухожарової шафи. Завдяки такій конструкції значно збільшується швидкість нагрівання зразка і зменшуються теплові втрати.

Система автоматичного калібрування FACT, незалежно від оператора, виконує калібрування вбудованими гирями. Таким чином відпадає необхідність в частих перевірках ваг із використанням зовнішніх калібрувальних гирь, що дозволяє економити робочий час.

Технічні характеристики

Програми сушіння Плавна; прискорена; стандартна; етапна
Найбільша межа зважування 201 г
Дискретність по масі 0,001/0,0001г (OIML клас I)
Дискретність по волозі 0,001%
Пам’ять 300 методів; 0–3000 результатів
Діапазон вологості від 0,01 до 100 % вмісту вологи
Перевірка та калібрування FACT (автоматична, за допомогою вбудованих гирь); SmartCal (за допомогою сертифікованого стандарту вологості*); температурна (за допомогою приладу для калібрування по температурі*); вагова (за допомогою гирі*)
Температура нагрівання 40 °C – 230 °C
Крок збільшення температури 1 °C
Відкривання кришки Автоматичне (електропривід)
Термінал Повністю окремий – виносний, із можливістю винесення до 5 м

* Замовлення додатково, не входять в стандартну комплектацію (опція)

Наявна можливість компактно розмістити вологомір в лабораторії – використання додаткової стійки терміналу (опція) дозволить зайняти мінімум місця. Ширина приладу становить не більше аркуша паперу формату A4.

Вас також може зацікавити