facebook
Визначення уреази в продуктах переробки насіння сої — макухах і шротах потенціометричним методом
рН-метр Mettler Toledo

Уреаза – фермент, який здійснює гідролітичні розщеплення сечовини з утворенням аміаку і вуглекислого газу. У соєвій макусі активність уреази повинна бути в межах 0,1 ... 0,3 одиниць рН. Перевищення цього показника свідчить про неналежну активацію антиживильних факторів, що негативно впливає на засвоєння корму і може призвести до важких наслідків для тварин і птахів. Занижений показник свідчить про занадто жорсткий режим переробки. Це веде до зниження перетравності (розчинності) білка і зниження поживності корму.

отримати комерційну пропозицію

Метод застосовують в олійно-жировій та комбікормовій промисловості.

Сьогодні в Україні кормові раціони не повністю збалансовані за вмістом білка та незамінних амінокислот, що негативно впливає на продуктивність тварин. За відсутності високобілкових кормів тваринного походження необхідний рівень протеїну в раціоні тварин можуть забезпечити такі рослинні білкові корми, як шроти і макухи – побічні продукти переробки олійних культур, насамперед, сої та соняшнику. У сої міститься повноцінний білок, проте вона також містить у своєму складі антипоживні речовини, які у процесі виготовлення кормів обов’язково повинні бути інактивовані. У насінні та продуктах переробки сої міститься уреаза – фермент, який розщеплює сечовину (карбамід) до аміаку, що є отруйною для організму. Залуження середовища навколо частинки корму перешкоджає дії пепсину. Показник активності уреази дає змогу непрямим методом оцінити необхідний ступінь обробки бобів сої і є критерієм оцінки ступеня знешкодження антипоживних речовин.

В Україні визначення активності уреази регламентується ДСТУ 8365:2015. Цей стандарт установлює потенціометричний метод, який є основним методом визначення активності уреази в інтервалі значень від рН 0,05 до рН 2,0.

Для реалізації методу необхідне використання рН-метру

Стаціонарний рН-метр FiveEasy Plus, з електродом LE438 (Mettler Toledo)

Стаціонарний рН-метр FiveEasy Plus Mettler Toledo

Стаціонарний рН-метр FP20 (серія FiveEasy Plus) з універсальним комбінованим електродом LE438 (3 в 1) призначений для вимірювань величин рН, ЕРС і температури у водних розчинах в лабораторних умовах. Компактна конструкція, можливість знімати тримач датчика і зберігати його разом із приладом допомагають заощадити простір. Прилади FiveEasy Plus виводять дані безпосередньо на принтер або передають їх через порти USB і RS232 на ПК для подальшої обробки.

Технічні характеристики FP20 pH, mV/ORP-метр:

Діапазон рН -2,00 ÷ 16,00
Дискретність рН 0,01 / 0,1
Відносна похибка рН ± 0,01
Діапазон mV ±1999
Дискретність mV 1
Відносна похибка mV ± 1
Температурний діапазон, °C -5 ÷ 105
Дискретність, °C 0,1
Точність вимірювання температури, °C ± 0,3
Температурна компенсація Авто / ручна
Автоматичне розпізнавання буфера Да
Дисплей 4.3" рідкокристалічний дисплей
Електроживлення Мережевий адаптер
Роз’єм для рН-електрода BNC
Калібрування 5 точок
Пам’ять 200 змін і поточне калібрування

Портативний рН-метр FiveGo, в комплекті електрод LE438 (Mettler Toledo)

Портативний рН-метр FiveGo Mettler Toledo

Завдяки компактній конструкції та інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу водонепроникний pH-метр FiveGo забезпечить високу якість вимірювань та оптимізацію вашої мобільної лабораторії! Завдяки великому і продуманому дисплею, зручному розташуванню кнопок і простому меню вимірювання можна провести декількома натисканнями клавіш. Складна стійка забезпечує оптимальний огляд даних на плоскій поверхні. Із захистом класу IP67 прилад витримує найжорсткіші умови експлуатації. Завдяки компактній переносній сумці FiveGo зручно використовувати для вимірювань за межами лабораторії. На дисплеї відображені всі необхідні дані: результати вимірювання, стан датчика та поточне калібрування. Це бюджетні прилади, що мають Оцінку відповідності відповідно до Технічного регламенту № 94.

Технічні характеристики FiveGo pH F2:

Діапазон рН 0,00 ÷ 14,00
Дискретність рН 0,01
Відносна похибка рН ± 0,01
Діапазон mV ±1999
Дискретність mV 1
Відносна похибка mV ± 1
Температурний діапазон, °C 0 ÷ 100
Дискретність, °C 0,1
Точність вимірювання температури, °C ± 0,5
Температурна компенсація Авто / ручна
Автоматичне розпізнавання буфера Да
Дисплей Сегментний РК-дисплей, 3,1 дюйми
Електроживлення 4 ААА батарейки
Роз’єм для рН-електрода BNC
Калібрування 3 точки
Пам’ять 200 вимірювань, поточне калібрування
Вас також може зацікавити