Амінокислотний аналіз комбікормів
Амінокислотний аналіз комбікормів

Амінокислотний аналіз дозволяє визначити точний вміст індивідуальних амінокислот у комбікормі, що дає можливість правильно підбирати рецептуру кормів для тварин і птахів.

Офіційно затвердженими методами кількісного амінокислотного аналізу є високоефективна рідинна хроматографія (ВЕРХ) і іонообмінна хроматографія з пост-колонковою дериватизацією проб нінгідрином. Однак в практиці рутинного аналізу при значній кількості досліджуваних проб метод іонообмінної хроматографії має ряд вагомих переваг порівняно з ВЕРХ:

  • Більш висока точність визначення
  • Відтворюваність
  • Надійність результату
Метод іонообмінної хроматографії

Метод іонообмінної хроматографії з пост-колонковою дериватизацією проб нінгідрином для дослідження амінокислотного складу кормів для сільськогосподарських тварин стандартизований Міжнародною організацією по стандартизації і викладений у EN ISO 13903, а також у Регламенті Європейської Комісії №152/2009. Цей стандарт дозволяє визначити великий перелік амінокислот.

Амінокислотний аналіз дозволяє з високою точністю контролювати якість комбікорму, що, в свою чергу, дає можливість збільшувати продуктивність тварин.

Дослідження на визначення вітамінів в кормах, комбікормах і преміксах проводять із використанням високоефективної рідинної хроматографії, яка допомагає збалансувати раціон тварин відносно якогось вітаміну або елементу харчування. Наприклад, визначення вітаміну А методом рідинної хроматографії регламентується ДСТУ ISO 14565:2004, вітаміну Д – ДСТУ 8166:2015, вітаміну Е – ДСТУ ISO 6867:2005.

Також рідинну хроматографію використовують для визначення підробок (фальсифікатів) вітамінів. Наприклад, щоб переконатися, чи дійсно до складу добавки входить вітамін чи він замінений на синтетичний препарат, який випускається промисловістю, потрібно проаналізувати корм за допомогою рідинної хроматографії. Це також дозволяє зробити висновок щодо поживності добавки. Енергетична цінність кормів визначається вмістом у них поживних речовин (білків, жирів, вуглеводів, макро- і мікроелементів, вітамінів і т.д.) і повинна повністю забезпечувати фізіологічні потреби організму тварин.

Для точного рутинного визначення слідів різноманітних речовин у всьому світі традиційно використовуються мас-спектрометричні тандемні квадрупольні детектори. Широкий вибір моделей з різними характеристиками і чутливістю дозволяє сформувати рішення, оптимальне для задач і бюджету кожної лабораторії. При цьому виробники постійно вдосконалюють моделі рідинних хроматографів і мас-спектрометричних детекторів, щоб зробити рішення задач лабораторій простішими і надійнішими.

Залежно від завдань, нормативних методів і бюджету лабораторії можливий вибір між різними моделями як рідинного хроматографа, так і мас-спектрометричного детектора. Використання хроматографії високого тиску дорожче, але дає можливість отримувати результати аналізу швидше і з більш високою чутливістю і селективністю. Водночас багато методів аналізу відпрацьовані з використанням класичної високоефективної рідинної хроматографії, що може мати велике значення при виборі обладнання.

Наявність великих бібліотек аналітів із методами і налаштуваннями мас-спектрометричного детектора дуже важливе та дає можливість швидко запустити необхідні аналізи, а також постійно розширювати коло визначуваних параметрів із мінімальними вкладеннями в розробку методів.

Крім того, різноманітність завдань часто вимагає нетрадиційних рішень. Підібрати оптимальну для Вас конфігурацію обладнання допоможуть наші висококваліфіковані спеціалісти.

Вас також може зацікавити