Визначення гумусу у грунті оксидометричним методом із спектрофотометричним завершенням

Метод ґрунтується на окисленні гумусу ґрунту розчином біхромату калію в сірчаній кислоті з подальшим спектрофотометричним визначенням тривалентного хрому, еквівалентного вмісту гумусу. Цей метод не придатний для ґрунтів із масовою часткою хлоридів більше 0,6%, із вмістом гумусу понад 15%, а також за наявності в ґрунті закисних форм металів.

Органічна речовина ґрунту – сукупність всіх органічних речовин, що знаходяться у формі гумусу і залишків тварин і рослин.

Гумус – основна органічна речовина ґрунту, що містить поживні речовини, необхідні вищим рослинам. Гумус становить 85–90% органічної речовини ґрунту і є важливим критерієм в оцінці його родючості.

Метод об'ємного визначення гумусу по Тюріну, що найчастіше застосовується в масових аналізах, дає досить точні результати при значній простоті та швидкості визначення. Введення замість титрування фотометричного закінчення дозволяє ще більше спростити хід аналізу завдяки тому, що відпадає необхідність приготування титрованих розчинів взагалі, а титрування замінюється на вимірювання оптичної щільності фотоелектроколориметром або спектрофотометром.

Усе визначення складається із двох основних операцій: окислення гумусу та фотометрування (колориметрування) забарвлень. Окислення гумусу доцільно здійснювати за методом Тюріна. Це забезпечує сумісність результатів, одержуваних об'ємним та фотометричним методами.

Принцип методу полягає в тому, що при окисленні гумусу дихроматом шестивалентний хром відновлюється до тривалентного: Cr2O72->2 Cr3+.

Забарвлення чистого розчину дихромату калію варіює від жовтого (у розведених розчинах) до помаранчевого. Смуга поглинання Сr3+ досить широка, а максимум поглинання припадає на область 584–594 нм, маючи середнє значення при 588–590 нм.

Використання області 590 нм дає ще одну важливу перевагу. Вимірявши оптичну густину при 590 нм, ми безпосередньо дізнаємось кількість відновленого хрому, яка еквівалентна загальній кількості гумусу (відновника) в аналізованій пробі.

Основне обладнання

Бані водяні, Labexpert

Призначені для нагрівання та термостатування вмісту при проведенні аналізів та досліджень, що потребують постійної температури.

Характеристики:

  • Об'єм: від 6 до 44 л
  • Температура нагрівання: КТ +5 °С до 100 °С
  • Контролер з інтуїтивним керуванням та індикацією
  • Два види водяних бань: з кільцями для колб та суцільною відкидною кришкою
  • Зручна система зливу
  • Система захисту від перегріву
  • Безпека для оператора за рахунок підтримки температури зовнішніх стін на безпечному рівні
  • Мінімальна витрата електроенергії за рахунок високоякісної системи теплоізоляції
  • Можуть комплектуватися штативом для пробірок

Спектрофотометри

Спектрофотометр – спектральний оптичний прилад, призначений для вимірювання коефіцієнта пропускання, оптичної щільності досліджуваних твердих та рідких проб при проведенні різноманітних аналізів та обчислення оптичної щільності.

ULAB 102

Базовий спектрофотометр видимого діапазону, гарне рішення для нескладних задач, забезпечує відповідність потребам простих методик.

Діапазон довжин хвиль 325–1000 нм
Точність установки довжини хвилі ± 1.5 нм
Ширина спектральної щілини 4 нм
Детектор Кремнієвий фотодіод
Оптична будова Однопроменева
Монохроматор Дифракційна решітка 1200 шт./мм
Фотометричний діапазон -0.3 – +3.0 А, 0–200% Т.
Фотометрична точність ± 0.8% Т
Постачається з 4 скляні 10 мм кювети шириною 24мм, 3-позиційний кюветотримач змінної довжини 0–100 мм для кювет шириною 24 мм, інструкція користувача, кабель живлення, протипилових чохол
Опційно Програмне забезпечення, 4-позиційний кюветотримач, проточна система

Оцінка відповідності

BIOCHROM Libra S50

Спектрофотометр прогресивного рівня, працює у видимому та ультрафіолетовому діапазонах. Забезпечить виконання як базових, так і специфічних задач, ідеальне рішення для лабораторій, що мають велику завантаженість.

Діапазон довжин хвиль 190–1100 нм
Точність установки довжини хвилі ± 0.5 нм
Ширина спектральної щілини 2 нм
Детектор Кремнієвий фотодіод
Оптична будова Псевдодвопроменева
Монохроматор Дифракційна решітка 1200 шт./мм
Фотометричний діапазон -4.0 – +4.0 А
Фотометрична точність ± 0.002 A
Постачається з кюветотримачем для кювет 10х10 мм, інструкцією користувача, протипиловим чохлом, кабелем живлення
Опційно ПЗ, кабель підключення до ПК, кюветотримачі, автоматичні кюветотримачі, тримачі плівок та сипучих зразків, проточна система

Оцінка відповідності

Для підбору всього необхідного переліку обладнання та витратних матеріалів згідно методики звертайтеся до фахівців нашої компанії.

Вас також може зацікавити