Визначення кислотного числа титриметричним методом

Найбільш оптимальним і ефективним рішенням для різних видів титрування є автоматичні титратори. Вони дозволяють виконати поставлені завдання з максимальною точністю і відтворюваністю, скоротивши до мінімуму час аналізу і вплив людського фактору.

Одним із найважливіших показників якості та безпеки рослинних олій є кислотне число. Кислотне число представляє собою кількість міліграмів калію гідроксиду, необхідну для нейтралізації вільних жирних кислот, що містяться в 1 г жиру або олії.

Кислотне число залежить від якості вихідної сировини, використовуваної для виробництва олії, способів і режимів її отримання, умов і тривалості зберігання.

Стандартизованою методикою визначення кислотного числа в оліях як в Україні, так і за кордоном є титриметричний метод (із візуальною або потенціометричною індикацією). В Україні цей метод регламентується ДСТУ 4350:2004, а в світовій практиці – ISO 660.

Методи застосовні для олій з кислотним числом олії від 0,1 мг КОН/г до 30 мг КОН/г.

Сутність титриметричного методу визначення кислотного числа рослинних олій полягає в розчиненні наважки олії в розчиннику і подальшому титруванні вільних жирних кислот розчином калію або натрію гідроксиду (водним або спиртовим).

Завдання, які викладені в стандартах, можливо вирішити, використовуючи один прилад – сучасний потенціометричний титратор.

Автоматичні титратори серії Compact, Mettler Toledo

Титратори G10S і G20S поєднують в собі надійність і простоту в експлуатації і невеликі габарити. Вони призначені для виконання повсякденних завдань титрування. Дуже добре підходять для стандартного промислового лабораторного потенціометричного титрування та повсякденних завдань контролю якості.

Параметри контролю якості харчових продуктів:

  • Кислотність, кислотне число, вільні жирні кислоти
  • Перекисне число
  • Вміст мила
  • Число омилення
  • Йодне число

Технічні характеристики

    G10 G20
Титрування One Click Призначені для користувача ярлики на робочому столі користувача 4 12
Автоматичне розпізнавання Plug and Play Розпізнавання бюретки з титрантом і титром + +
Можливість автоматизації Rondolino (до 9 зразків) + +
Управління користувачами Групи користувачів «Експерт - Звичайний» + +
Методи та серії Максимальна кількість користувацьких методів 5 150
Зворотне титрування - +
Приводи бюреток Кількість приводів бюретки для дозування і титрування 1 1
Кількість приводів бюретки тільки для дозування - 1
Експорт і друк даних USB, сеть, PDF + +
Програмне забезпечення ПО LabX™ Titration Express - +
Номер по каталогу У комплекті з ручним стендом для титрування 30267117 30252669

* Традиційно аналіз на кислотне число виконується вручну за допомогою бюретки, колби й індикатора. Цей метод титрування можна використовувати при невеликій кількості аналізів. Однак одержувані при ручному титруванні результати не завжди відрізняються гарною відтворюваністю і часто залежать від людського фактору.

Вас також може зацікавити