Радіонукліди

Це обладнання призначене для експертного радіаційного експрес-контролю зерна, продуктів харчування, води, молока, м'яса, лікарських рослин, морепродуктів, будівельних матеріалів та інших проб навколишнього середовища. Більше 20 років його успішно використовують для контролю сільськогосподарських та інших продуктів після Чорнобильської катастрофи.

Призначення

Комбіновані спектрометри СЕ-БГ-01 «АКП» створені для визначення якісного та кількісного складу радіонуклідів в пробі та використовуються для визначення питомих активностей широкого переліку бета- і гамма-випромінюючих радіонуклідів ( 137Cs, 134Cs, 131I, 90Sr, 226Ra, 232Th, 40K, 222Rn та інші).

Застосування

Спектрометри бета-гамма-випромінювання застосовуються для комплексного вирішення завдань радіаційного контролю та радіаційного моніторингу зерна та інших проб навколишнього середовища згідно з діючими нормами.

Вони використовуються в лабораторіях державних установ, приватних компаній, продовольчих складів та ринків, сертифікаційних центрів, експертних установ, хлібних інспекцій, тваринницьких комплексів, молокозаводів, госпіталів, ветеринарних інституцій, АЕС, на митниці тощо.

Спеціальне програмне забезпечення дозволяє проводити експертні вимірювання та експрес-контроль продуктів на неперевищення допустимих рівнів радіонуклідів за дуже короткий час – хвилини.

Найбільш часто використовувані модифікації

Бета гамма спектрометри
  • СЕ-БГ-01 «АКП»-70-63 – «класичний» прилад для лабораторій ветеринарної медицини, СЕС, радіологічних лабораторій контролю навколишнього середовища
  • СЕ-БГ-01 «АКП»-150-63 – модель, що дозволяє контролювати нативні проби по гамма (137Cs, 134Cs, 131I, 226Ra, 232Th, 40K, 222Rn) та бета-випромінюванню (137Cs, 90Sr, 40K)
  • СЕ-БГ-01 «АКП»-150-150 – ідеальне поєднання для сертифікації різних видів продукції

Технічні характеристики комбінованих спектрометрів відповідають таким його окремих трактів: СЕГ-001 "АКП-С"-150, СЕГ-001"АКП-С"-63, СЕБ-01-150, СЕБ-01-70.

Склад:

  • Сцинтиляційні інтелектуальні блоки детектування бета- і гамма-випромінювання
  • Пасивний низькофоновий захист детекторів
  • Стабілізований блок живлення
  • Програмне забезпечення «АКWin»
  • Набір вимірювальних ємностей

Особливості

Спектрометри представляють собою два вимірювальних тракти, підключених до одного ПК. Є можливість керувати окремо кожним трактом спектрометра. Підвищення точності результатів вимірювань відбувається за рахунок обліку результатів вимірювань однієї і тієї ж проби на різних трактах спектрометра.