facebook
Визначення поглинених кальцію та магнію комплексонометричним (трилонометричним) методом

У зв'язку з тим, що кальцій і магній не мають хромофорних властивостей, найчастіше при визначенні застосовують комплексонометричні методи аналізу.

отримати комерційну пропозицію

Кальцій та магній відіграють важливу роль у формуванні ґрунтового покриву. Сполуки кальцію та магнію стійкі у ґрунтових умовах, входять до складу багатьох мінералів та беруть участь в утворенні основного мінералогічного скелета ґрунту. Вони відіграють велику роль в іонообмінних процесах та формуванні складу ґрунтових розчинів.

Кальцій необхідний для нормального росту надземних органів та коріння рослин. Потреба в ньому проявляється ще у фазі проростання. При нестачі кальцію та різкому переважанні в живильному розчині одновалентних катіонів (H+, Na+, K+) або катіонів Mg2+ порушується фізіологічна врівноваженість розчину і насамперед страждає коренева система. Внаслідок цього порушується поглинання рослинами поживних речовин. Кальцій необхідний і для нормального розвитку надземних органів рослини, за браку цього елемента розвиток їх також погіршується.

Кальцій посилює обмін речовин у рослинах, відіграє важливу роль у пересуванні вуглеводів, впливає на перетворення азотистих речовин, прискорює розпад запасних білків насіння під час проростання. Крім того, він має суттєве значення для побудови нормальних клітинних оболонок та для встановлення сприятливої кислотно-лужної рівноваги в рослинах.

Магній відіграє важливу роль у житті рослин. Він входить до складу молекули хлорофілу та бере безпосередню участь у фотосинтезі.

При нестачі магнію вміст хлорофілу в зелених частинах рослини зменшується, уповільнюється розвиток рослин та погіршується їхній ріст. Цей елемент відіграє важливу роль у різних життєвих процесах, він бере участь у пересуванні фосфору в рослинах, активує деякі ферменти, прискорює утворення вуглеводів, впливає на окисно-відновні процеси у тканинах рослин. Гарне забезпечення рослин магнієм сприяє посиленню в них відновлювальних процесів і приводить до більшого накопичення відновлювальних органічних сполук – ефірних олій, жирів та ін. При нестачі магнію, навпаки, посилюються окислювальні процеси, зростає активність пероксидази, знижується вміст інвертного цукру та аскорбінової кислоти.

Кальцій та магній необхідні для нормального росту рослин. Важливу роль у формуванні ґрунтової родючості відіграє обмінна поглинальна здатність ґрунтів, яка зводиться до поглинання із ґрунтового розчину катіонів. Склад поглинених катіонів визначає ємність ґрунту, його структуру та родючість. Якщо поглинаючий комплекс насичений переважно кальцієм і магнієм, то ґрунт добре оструктурений, має агрохімічно сприятливі воднофізичні характеристики та високу родючість.

Стандарти «ДСТУ 7945:2015 Якість ґрунту. Визначення іонів кальцію і магнію у водній витяжці» та «ДСТУ 7604:2014 Якість ґрунту. Визначення обмінного кальцію та обмінного магнію у карбонатних ґрунтах методом Тюріна» встановлюють комплексонометричний метод визначення іонів кальцію та магнію у витяжці з ґрунтів. Стандарт застосовують при виконанні аналітичних робіт для ґрунтового, агрохімічного, меліоративного обстеження угідь, для контролю за сольовим режимом ґрунтів, а також під час проведення інших пошукових та дослідницьких робіт.

Завдання, викладені у стандартах, можна вирішити, використовуючи один прилад, – сучасний автоматичний титратор.

Автоматичні титратори серії Compact, Mettler Toledo

Титратори G10S та G20S поєднують у собі надійність та простоту в експлуатації та невеликі габарити. Вони призначені для виконання повсякденних завдань титрування. Ідеально підходять для стандартного промислового лабораторного потенціометричного титрування та повсякденних завдань контролю якості.

Технічні характеристики

    G10S G20S
Титрування One Click Користувацькі ярлики на робочому столі користувача 4 12
Автоматичне розпізнавання Plug and Play Розпізнавання бюретки з титрантом і титром + +
Можливості автоматизації Rondolino (до 9 зразків) + +
Управління користувачами Групи користувачів «Експерт – Звичайний» + +
 Методи і серії Макс. кількість користувацьких методів 5 150
Зворотне титрування - +
 Приводи бюреток Кількість приводів бюретки для дозування і титрування 1 1
Кількість приводів бюретки тільки для дозування - 1
Експорт та друк даних USB, мережа, PDF + +
Програмне забезпечення ПЗ LabX™ Titration Express - +
Номер по каталогу У комплекті з ручним стендом для титрування 30267117 30252669

Для підбору обладнання та витратних матеріалів для визначення кальцію та магнію за будь-яким із вищевказаних методів, будь ласка, зверніться до фахівців нашої компанії.

Вас також може зацікавити