facebook
Пилковий аналіз

Пилковий аналіз – головний метод визначення сорту меду способом підрахунку відсоткового співвідношення пилкових зерен різних рослин, наявності сторонніх домішок та ознак падевого меду.

отримати комерційну пропозицію

Основним лабораторним методом визначення ботанічного походження й сорту меду є пилковий аналіз – кропіткий процес, що потребує значних практичних навичок.

Відомо, що, окрім нектару, бджоли збирають іще й пилок, який неодмінно потрапляє в мед. Пилкові зерна кожної рослини відрізняються розміром та формою, особливостями структури оболонки, наявності в ній борозн, пор, їх розміщенням (полярне, екваторіальне або повсюдне), будовою цитоплазми й забарвленням – тому проаналізувавши їх варіаційний склад, можна класифікувати мед за сортністю (липовий, соняшниковий, гречаний тощо).

Також якщо у квітковому меді знаходять водорості – це головна ознака наявності паді. А присутність значної кількості дріжджових клітин – характеристика меду з ознаками бродіння (поширена проблема для свіжозібраного меду).

Метод пилкового аналізу зазначений в ДСТУ 4497:2005 «Мед натуральний. Технічні умови» та добірці методів «Harmonized methods of melissopalynology» згідно з International Honey Commission.

Згідно з методикою дослідження, готується мікропрепарат для оптичної детекції за допомогою мікроскопа.

Необхідне обладнання

  1. Мікроскоп біологічний, Euromex

  1. Девайси до мікроскопа

Окуляр-мікрометр

Окуляр забезпечує зручність підрахунку кількості й визначення відносних розмірів пилкових зерен у полі зору мікроскопа за рахунок шкали, нанесеної на поверхню скла. Завдяки стандартним розмірам окулярів їх можна використовувати на мікроскопах різних виробників.

Об’єкт-мікрометр

Об’єкт-мікрометри використовують для визначення ціни поділки шкали окуляр-мікрометра залежно від застосованих об’єктивів (кратності збільшення).

Камера для мікроскопа

За допомогою камери можна з легкістю модернізувати процес дослідження, аналізуючи зображення на великому екрані. Камера монтується у вертикальний тубус мікроскопа й передає зображення високої роздільної здатності в реальному часі. Технічні можливості камери дають змогу виконувати трансляцію одночасно на кілька смартфонів, планшетів або комп’ютерів із підтримкою Wi-Fi для операційних систем iOS, Android і Windows.

  1. Центрифуги Megafuge, Thermo Scientific

Пробопідготовка зразу для пилкового аналізу включає етап центрифугування, метою якого є осадження пилкових зерен.

Показник Модель центрифуги
Megafuge 8 Megafuge 8R
Максимальна ємність 6 х 50 мл (з ротором HighConic) 6 х 50 мл (з ротором HighConic)
Максимальна швидкість 16000 об./хв (з ротором MicroClick 24) 17850 об./хв (з ротором MicroClick 24)
Мінімальна швидкість 300 об./хв (з ротором MicroClick 24) 300 об./хв (з ротором MicroClick 24)
Камера центрифугування Шліфована нержавійна сталь
Висота (з відкритою кришкою) 67 см 70 см
Висота (із закритою кришкою) 31 см 32 см
Ширина 37 см 46 см
Довжина 48 см 67 см
Вага 35 кг 71 кг
  1. Гліцерино-желатинова суміш Кайзера

Безфенольне середовище для фіксації зразків на предметних скельцях у мікроскопії та гістології. Надзвичайно зручний спосіб надійно зафіксувати й ідентифікувати пилкові зерна на мікропрепараті.