У виробництві хлібобулочних виробів недостатньо знати лише показники якості борошна. Важливе значення мають реологічні показники, що характеризують його хлібопекарські властивості.
Хлібопекарські властивості борошна характеризуються комплексом показників, які обумовлені його біохімічним складом, а також дисперсністю частинок. Хлібопекарські властивості визначають поведінку борошна в технологічному процесі, саме вони формують якість хліба та хлібобулочних виробів.
Надійне й відтворюване визначення технологічних властивостей і якості борошна – це основа борошномельної та хлібопекарської галузі для забезпечення стабільної і оптимальної якості борошна у виробництві різноманітних хлібопекарських і макаронних виробів.
Продукція компанії Brabender GmbH & Co. KG (Німеччина) протягом майже століття використовується в усьому світі для контролю якості борошна. Різноманітні аналітичні можливості обладнання, наприклад, визначення водопоглинальної здатності борошна та дослідження реологічних властивостей тіста, забезпечують широкий спектр застосування приладів.
Трифазна система Brabender моделює хлібопекарський виробничий процес у лабораторних умовах – у комплексі та з орієнтацією на практику
Фаринограф
Екстенсограф
Амілограф
Частини трифазної системи
Фаза 1 – фаринограф визначає водопоглинальну здатність борошна та якісні характеристики тіста у процесі замішування
Фаза 2 – екстенсограф визначає властивості еластичності тіста та його хлібопекарські властивості у процесі випікання
Фаза 3 – амілограф вимірює властивості клейстеризації крохмалю й активності ферментів борошна.
Розглянемо кожен елемент більш детально.
Фаринограф від компанії Brabender – світовий стандарт визначення якості борошна. Він надає надійні й відтворювані дані про водопоглинальну здатність борошна та його властивості в процесі утворення тіста.
Працює відповідно до міжнародних і вітчизняних стандартів:
За допомогою фаринограми ви отримуєте якісні характеристики якості борошна, а саме:
Переваги:
Екстенсограф-Е компанії Brabender призначений для вимірювання властивостей еластичності тіста, зокрема розтяжності й опору розтягуванню.
Як ніякий інший прилад, Екстенсограф-Е показує вплив на борошно добавок, таких як аскорбінова кислота, ферменти (протеїназа) та емульгатори, що дозволяє отримати надійні дані про реологічні характеристики будь-якого борошна і регулювати реологічний оптимум відповідно до поставлених завдань.
Працює відповідно до міжнародних та вітчизняних стандартів:
Екстенсограма показує прикладене зусилля як функцію розтяжності від часу та визначає такі показники:
Переваги:
Хлібопекарські властивості борошна залежать від клейстеризувальних властивостей крохмалю й активності ферментів (α-амілази) в борошні. Амілограф призначений для дослідження пшеничного, житнього, кукурудзяного й рисового борошна і дає можливість:
Працює відповідно до міжнародних і вітчизняних стандартів:
За допомогою амілограми визначаються такі показники:
Переваги:
Лабораторний млинок Quadrumat Junior виготовляє лабораторне борошно в процесі багатоступінчастого помелу.
Отримувані зразки борошна за своїми характеристиками максимально близькі до борошна, що отримується у виробничих умовах.
Млин призначений для помелу пшениці, спельти, жита, ячменю й рису.
Результатом розмелювання є борошно, практично ідентичне борошну, що отримується промисловим багатопрохідним способом, як за зольністю, виходом продукції, так і за хлібопекарською якістю.
Для стандартних тестів на амілографі, фаринографі, екстенсографі, а також визначення числа падіння тощо.
Переваги:
Трифазна система дає відповіді на такі питання:
• Контроль якості:
• Дослідження:
• Розроблення:
Використання трифазної системи дозволить користувачу: