Визначення фосфоровмісних речовин колориметричним методом

Серед усіх існуючих стандартних методів зараз у промисловій практиці найбільше застосування отримали фотометричні методи визначення масової частки фосфоліпідів у рослинних оліях, що відрізняються підготовкою і мінералізацією проби олії, типами застосовуваних окиснювачів і відновників.

Фосфоровмісні речовини містяться в ядрах насіння соняшнику. Масова частка цих речовин характеризує ступінь очищення олії при гідратації. Якщо частка цих речовин підвищена, то погіршується товарний вигляд олії, і вона буде сильно пінитися під час смаження.

ДСТУ 4492:2017 встановлює вимоги до масової частки фосфоровмісних речовин в олії – не більше 0,010% для вищого сорту і не більше 0,019% для першого сорту.

В Україні визначення масової частки фосфоровмісних речовин в оліях регламентується ДСТУ 7082:2009, який описує два методи визначання:

  • Ваговий метод – застосовують під час визначення від 0,05% до 6,0% в перерахунку на стеароолеолецитин та від 0,004% до 0,53% у перерахунку на оксид фосфору (Р2О5)
  • Колориметричний метод – застосовують у межах від 0,006% до 6,0% у перерахунку на стеароолеолецитин та від 0,0005% до 0,53% у перерахунку на оксид фосфору (Р2О5)

Ваговий метод досить трудомісткий та тривалий (10–12 годин). Крім того, при визначенні вмісту фосфоліпідів ваговим методом разом із фосфором під дією молібденовокислого реагенту співосаджуються присутні в оліях іони заліза, що призводить до завищених і недостовірних результатів аналізу.

Зараз у промисловій практиці найбільше застосування отримали фотометричні методи визначення масової частки фосфоліпідів у рослинних оліях, що відрізняються підготовкою і мінералізацією проби олії, типами застосовуваних окиснювачів і відновників.

Фотометричні методи реалізуються за допомогою приладів спектрофотометрів.

Відповідно до вищезгаданих методик до основного обладнання висуваються такі вимоги:

  • Потрібен спектрофотометр, здатний вимірювати оптичну густину зразку на довжині хвилі від 630 до 750 нм. Оскільки світло довжиною хвилі від 630 до 750 нм належить до видимого діапазону, потрібен спектрофотометр, що працює у видимому діапазоні, – Vis-спектрофотометр
  • Спектрофотометр повинен бути розрахований на роботу із використанням кювет, довжиною оптичного шляху від 5 до 50 мм.

ULAB 102

Базовий спектрофотометр видимого діапазону, гарне рішення для нескладних задач, забезпечує відповідність потребам простих методик.

Діапазон довжин хвиль 325–1000 нм
Точність установки довжини хвилі ± 1.5 нм
Ширина спектральної щілини 4 нм
Детектор Кремнієвий фотодіод
Оптична будова Однопроменева
Монохроматор Дифракційна решітка 1200 шт./мм
Фотометричний діапазон -0.3 – +3.0 А, 0–200% Т.
Фотометрична точність ± 0.8% Т
Постачається з 4 скляні 10 мм кювети шириною 24мм, 3-позиційний кюветотримач змінної довжини 0–100 мм для кювет шириною 24 мм, інструкція користувача, кабель живлення, протипилових чохол
Опційно Програмне забезпечення, 4-позиційний кюветотримач, проточна система

Оцінка відповідності

BIOCHROM Libra S50

Спектрофотометр прогресивного рівня, працює у видимому та ультрафіолетовому діапазонах. Забезпечить виконання як базових, так і специфічних задач, ідеальне рішення для лабораторій, що мають велику завантаженість.

Діапазон довжин хвиль 190–1100 нм
Точність установки довжини хвилі ± 0.5 нм
Ширина спектральної щілини 2 нм
Детектор Кремнієвий фотодіод
Оптична будова Псевдодвопроменева
Монохроматор Дифракційна решітка 1200 шт./мм
Фотометричний діапазон -4.0 – +4.0 А
Фотометрична точність ± 0.002 A
Постачається з кюветотримачем для кювет 10х10 мм, інструкцією користувача, протипиловим чохлом, кабелем живлення
Опційно ПЗ, кабель підключення до ПК, кюветотримачі, автоматичні кюветотримачі, тримачі плівок та сипучих зразків, проточна система

Оцінка відповідності

Для підбору всього необхідного переліку обладнання та витратних матеріалів згідно з методикою звертайтеся до фахівців нашої компанії.

Вас також може зацікавити