Метод формольного титрування

Суть методу формольного титрування базується на нейтралізації карбоксильних груп моноамінодикарбонових кислот білків розчином гідроксиду натрію. Кількість гідроксиду натрію, витрачена на їх нейтралізацію, пропорційна масовій частці білка в молоці.

Метод розповсюджується лише на «сире» молоко із кислотністю не вище 20  ̊Т.

Це найбільш поширений та швидкий метод визначення вмісту білка в молоці. Застосовується на невеликих молокопереробних господарствах.

Переваги:

  1. Швидкість отримання результату.
  2. Відсутність пробопідготовки зразку.
  3. Низька вартість дослідження.

Особливості:

  1. Низька кореляція результатів із арбітражним методом.
  2. Не регламентується нормативними документами.

Необхідне обладнання

Автоматична титрувальна бюретка (Burkle) з оригінальними дозаторами Bürkle та контрастною шкалою Colordur. Точність дозування забезпечується спеціальною кнопкою, точне титрування здійснюється за допомогою мікрогвинта, а також високоточної форсунки. Градуювання відповідає класу B (точність відповідає DIN EN ISO 385).

Титрувальна бюретка виготовлена з боросилікатного скла 3.3, поліетилену, поліпропілену та натурального каучуку. Бюретка призначена для лабораторних потреб, різних аналізів та водоочищення. Хороша хімічна стійкість дозволяє працювати з агресивними рідинами, а високоточна форсунка може подавати рідину маленькими краплями.

Переваги обладнання:

  • Бюретка із боросилікатного скла 3.3
  • Хімічно стійка
  • Кільцеподібна шкала синього кольору (Colordur)
  • Можна працювати правою та лівою рукою
  • Висока механічна стійкість
  • Точна форсунка дозволяє подавати рідину у вигляді дуже маленьких крапель

Матеріали, що вступають у безпосередній контакт із рідиною: поліетилен, поліпропілен , натуральний каучук, боросилікатне скло.

Можливі варіанти:

Ємність бюретки, мл Крок шкали, мл Точність, мл Висота, см Об’єм, л
5 0,05 ±0,03 61 0,5
10 0,05 ±0,03 56 0,5
15 0,1 ±0,045 52 0,5
25 0,1 ±0,045 65 1,0
50 0,1 ±0,075 92 1,0

Із реактивів також знадобляться 0,1 м розчину гідроксиду натрію, водний розчин формальдегіду із масою часткою 36,5–37,5% та спиртовий розчин фенолфталеїну.

Титратор автоматичний T5 M Excellence

Враховуючи значний обсяг лабораторних досліджень та велику кількість зразків сировини, яку аналізують співробітники лабораторій молокопереробних підприємств упродовж робочого дня, автоматизація ряду лабораторних процесів дозволить покращити ефективності їх роботи та точність одержуваних результатів. А зважаючи на значну частину досліджень якісних показників молока, які використовують титрометричний метод, автоматичний титратор буде одним із основних лабораторних приладів. У разі використання автоматичного титратора точка еквівалентності встановлюється на рН = 9,0, і час витримки 30 с.

Титратор T5 М Excellence відрізняється максимальною гнучкістю при проведенні титрування потенціометричним методом і за Карлом Фішером. Залежно від потреб можна підключити від однієї до чотирьох бюреток. Автосамплер InMotion дозволяє автоматизувати аналіз і підвищити продуктивність роботи.

Переваги автоматичного титратора T5 M Excellence:

  1. Інтерфейс користувача One Click

Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс One Click допомагає легко і швидко налаштувати головний екран, щоб запускати основні операції робочого процесу одним натисканням на ярлик.

  1. Гнучка автоматизація

Сумісність з автосамплером InMotion, зміна зразків, складні процедури титрування, покрокове очищення й інші процеси автоматизовані для економії робочого часу.

  1. Автоматичне розпізнавання пристроїв (Plug & Play)

Бюретки, датчики, модулі дозування, принтер, ваги, комп'ютер, автосамплер і т.д. Можливість дооснащення 2-ма додатковими модулями дозування для додавання реагентів і 1-м для титрування.

  1. Зчитувач SmartSample

Дозволяє здійснювати бездротову передачу даних з ваг на титратор, що виключає помилки при ручному введенні маси зразка.

  1. Термінал з яскравим кольоровим сенсорним дисплеєм

Термінал із яскравим сенсорним дисплеєм і високою роздільною здатністю зручний у роботі і завдяки гнучкому з'єднанню з корпусом може бути розміщений в потрібному місці.

  1. Види титрування: кислотно-основне, окисно-відновне, аргентометрія, комплексонометрія, можливість роботи з іонселективними електродами, вольтамперометричне та кулонометричне титрування (метод К.Фішера, бромне число, визначення вітаміну С та ін.).
  2. Типи титрування: до кінцевої точки, до точки еквівалентності, рН-статування, ручне титрування.

Технічні характеристики Titration Excellence:

Діапазон вимірювання ±2000 мВ
Дискретність 0.1 мВ
Дискретність бюретки 1/20000 об’єму бюретки
Похибка 0.3% від дозованого об’єму
Швидкість наповнення/зливання 20 с
Керування Сенсорне

Додатково для проведення аналізу із реактивів знадобиться лише розчин натрію гідроокису та формальдегіду.

Вас також може зацікавити