Додавання цієї хімічної сполуки до молока знижує його кислотність і погіршує технологічну придатність такої сировини. ДСТУ 8378:2015 Молоко. Методи визначення соди.
Питна сода додається у молоко з метою нейтралізації кислот, які утворюються у процесі його зберігання. Таке молоко швидко псується, у ньому розвивається стороння мікрофлора, особливо гнилісна, що робить його непридатним і шкідливим для споживання. Присутність соди призводить до зміщення рівня рН у лужну сторону, що визначають по зміні забарвлення індикаторів – бромтимолового синього.
Методи визначення соди
(ДСТУ 8378:2015 Молоко. Методи визначення соди)
Метод ґрунтується на озоленні зразку молока і визначенні лужності золи титруванням.
Переваги:
Особливості:
Необхідне обладнання: сушильна шафа, муфельна піч, бюретка для титрування із індикатором, плитка електрична, водяна баня. Реактиви: розчин соляної кислоти, розчин гідроксиду натрію, насичений розчин хлористого кальцію, спиртовий розчин фенолфталеїну.
(ДСТУ 8378:2015 Молоко. Методи визначення соди)
Суть методу ґрунтується на зміні забарвлення індикатору бромтимолового синього при додаванні його в молоко, яке містить карбонати, або бікарбонати натрію. Мінімальна кількість соди, яку можна визначити за допомогою методу, – 0,05%.
Переваги:
Особливості:
Необхідне обладнання: ваги лабораторні із допустимою похибкою ±0,0003 г та пробірки для проведення аналізу. Реактиви: бромтимоловий синій.