Високоефективна рідинна хроматографія (ВЕРХ)

Високоефективна рідинна хроматографія (ВЕРХ) – метод, що володіє такими перевагами, як висока селективність, відтворюваність і низькі межі виявлення. Більшість існуючих нормативно-технічних документів з визначення вмісту мікотоксинів засновані саме на цьому методі.

отримати комерційну пропозицію

Мікотоксини – це вторинні метаболіти цвілевих грибів, які з кожним роком стають все більшою проблемою, адже є незмінними забруднювачами продуктів харчування і мають токсичні властивості. Найбільш сприятливими умовами для розвитку цвілевих грибів є тепло і волога, тому вкрай важливо дотримуватися оптимальних умов при зберіганні продукції. Мікотоксини можуть накопичуватись також в кормах під час вегетації рослин при несприятливих метеорологічних умов або при порушенні правил заготівлі та зберігання кормів.

Основними об’єктами забруднення мікотоксинами є сільськогосподарська продукція і в першу чергу – зерно, зараження якого можливо на всіх стадіях його вирощування, зберігання, переробки і транспортування. Зерно ж є сировиною для великої кількості продукції для людей та тварин, а отже контроль рівня мікотоксинів важливий на всіх стадіях його переробки.

Продукты, зараженные микотоксинами

Продукти, заражені мікотоксинами, негативно впливають на організм і можуть бути причиною важких захворювань, які називаються мікотоксикозами.

Для аналізу продуктів харчування на мікотоксини можна виділити імуноферментний метод аналізу та метод із використанням рідинної хроматографії.

Метод із використанням високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ)

-ВЕРХ+УФ*/ФЛД** -ВЕРХ-МС***/МС
• Дозволяє визначати кількість певного виду мікотоксину в пробі

• Референтний метод, регламентується нормативними документами (ГОСТ, ДСТУ, ISO, EN)

• Вдале співвідношення «ціна/якість (точність)»

• Досить тривала та ретельна пробопідготовка (для кожного виду мікотоксину окремо)
• Дозволяє визначати декілька видів мікотоксинів за один аналіз

• Референтний метод, регламентується нормативними документами (ГОСТ, ДСТУ, ISO, EN)

• Мультианаліз продукції

• Висока чутливість

• Швидкість аналізу

• Висока пропускна здатність

• Спрощена пробопідготовка (єдина для визначення всіх мікотоксинів в одній пробі)

*Ультрафіолетовий детектор

**Флуоресцентний детектор

***Мас-спектрометричний детектор

Визначення мікотоксинів у кормах для тварин із використанням рідинної хроматографії регламентується нормативними документами (короткий перелік):

Документ Опис
ДСТУ ISO 6651:2003 Корми для тварин. Визначання вмісту афлатоксину B1 (ISO 6651:1987, IDT)
ДСТУ ISO 6870:2006 Корми для тварин. Метод визначення вмісту зеараленону (ISO 6870:1985, IDT)
ДСТУ ISO 14718:2006 Корми для тварин. Визначення вмісту афлатоксину В1 методом високоефективної рідинної хроматографії (ISO 14718:1998, IDT)
ДСТУ EN 16006:2015 Корм для тварин. Визначення фумонізинів В1 та В2 імуноафінним очищенням і високоефективною рідинною хроматографією з дериватизацією та флуоресцентним виявленням
ДСТУ EN 16007:2015 Корм для тварин. Визначення охратоксину А очищенням на імуноафінній колонці та високоефективною рідинною хроматографією з флуоресцентним виявленням
EN 17194: 2019 Корм для тварин: методи відбору проб та аналізу. Визначення дезоксиніваленолу, афлатоксину B1, фумонізину B1 и B2, токсинів T-2 і HT-2, зеараленона і охратоксина A в кормових матеріалах і комбікормі за допомогою ВЕРХ-МС / МС
BS EN 17279:2019 Корми для тварин. Мультиметод скринінгу афлатоксину В1, дезоксиніваленолу, фумонізину В1 та В2, охратоксину А, токсину Т-2, токсину НТ-2 та зеараленону за допомогою LC-MS / MS
EN 17203:2018 Визначення цитриніну в харчових продуктах методом високоефективної рідинної хроматографії з мас-спектрометричним детектуванням (LC-MS/MS)

Кожен із методів визначення мікотоксинів забезпечує нам досягнення фінального результату, але різними шляхами. Залежно від поставлених задач при аналізі мікотоксинів, від умов його проведення, людського ресурсу, який буде залучений, та результату, якого очікуємо по закінченню, – обирається найоптимальніший для конкретного випадку метод. Ми у свою чергу забезпечимо Вас індивідуальними рекомендаціями щодо вибору оптимального технічного рішення, зважаючи на Ваші задачі та враховуючи наш досвід.

Вас також може зацікавити