Метод визначання ступеня свіжості м’яса за допомогою гістологічних зрізів базується на дослідженні його мікроструктурних характеристик, а саме: стану ядер м’язових волокон, стану поперекової та поздовжньої посмугованості м’язових волокон, локалізації мікрофлори й межі її поширення.
Для визначення ступеня свіжості та ступеня дозрівання м’яса гістологічні зрізи розглядають під мікроскопом спочатку за невеликого збільшення об’єктива до 10х, а потім за середнього – до 40х.
Для встановлення ступеня свіжості м’яса визначають мікроструктурні характеристики гістологічних зрізів дослідних проб.
Крім того, за допомогою мікроскопа у зрізах визначають наявність ядер клітин тваринної тканини, що мають бути темно-синього кольору, цитоплазми, яка має бути червоного кольору різної інтенсивності й відтінку. Визначають також мікроструктурний стан ядер м’язових волокон, їхню поперечну та поздовжню посмугованість, локалізацію мікрофлори й межі її поширення.
1. Мікроскоп біологічний
2. Окуляр-мікрометр
Являє собою окуляр для мікроскопа з нанесеною на поверхню скла шкалою. Окуляр-мікрометри використовують для визначення відносних розмірів об’єктів у полі зору мікроскопа, а в комбінації з об’єкт-мікрометром – для визначення абсолютних розмірів об’єктів під мікроскопом. Завдяки стандартним розмірам окулярів їх можна використовувати на мікроскопах різних виробників. Важливими характеристиками під час підбору окуляр-мікрометра є посадковий діаметр, кратність збільшення, довжина шкали і крок шкали. Посадковий діаметр окуляра-мікрометра від EUROMEX може становити 30 мм або 23,2 мм.
3. Об’єкт-мікрометр
Це предметне скло з нанесеною шкалою, яка має абсолютне значення розмірності. Об’єкт-мікрометри використовують для визначення ціни поділки шкали окуляр-мікрометра залежно від застосованих об’єктивів (кратності збільшення). Також їх використовують для калібрування камери мікроскопа під час проведення вимірювань величин об’єктів за допомогою програмного забезпечення.