facebook
Кислотність, кальцій і вміст солі (NaCl)
Титратор автоматичний titroline 7000

При виготовленні та зберіганні комбікормів доцільно визначати загальну кислотність як показник, який найбільш об'єктивно характеризує їхню свіжість.
Сіль кухонна (хлорид натрію, NaCl) є необхідною частиною корму всіх тварин і птахів. Її застосовують для поліпшення травлення і збудження апетиту.
Цінність кормів по мінеральному складу характеризують за наявністю кальцію та ще деяких макроелементів.
Визначення цих показників базується на процесах титрування.

отримати комерційну пропозицію

ВИЗНАЧЕННЯ ВМІСТУ КАЛЬЦІЮ

Існує декілька методів визначення кальцію у всіх видах рослинних кормів, комбікормів та комбікормової сировини (за виключенням кормових фосфатів):

 • Титриметричний метод
 • Комплексонометричний метод
 • Полум’яно-фотометричний метод
 • Атомно-адсорбційний метод

Зараз в Україні діє ДСТУ ISO 6490-1:2004, який встановлює титриметричний метод для визначення кальцію, що міститься в кормах для тварин. Цей метод застосовують до всіх кормів для тварин із вмістом кальцію, більшим за 1 г/кг.

Суть методу полягає у мінералізуванні наважки, оброблянні золи соляною кислотою й осаджуванні кальцію у вигляді оксалату кальцію. Далі йде розчинення осаду в сірчаній кислоті і титрування стандартним розчином перманганату калію з утворенням щавелевої кислоти.

ВИЗНАЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОЇ КИСЛОТНОСТІ

При виготовленні та зберіганні комбікормів доцільно визначати загальну кислотність як

показник, який найбільш об'єктивно характеризує їхню свіжість. Кислотність не повинна перевищувати норму, встановлену для конкретного виду комбікорму.

Загальна кислотність комбікорму та комбікормової сировини зазвичай  визначається методом потенціометричного титрування   і виражається в градусах Неймана. Цей метод регламентується ДСТУ 3698-98(ГОСТ 13496.12-98)..

Суть методу полягає в потенціометричному титруванні водної витяжки комбікорму або комбікормової сировини розчином калій гідроокису до рН 8,20 і подальшому розрахунку загальної кислотності, виходячи з об’єму витраченого на титрування лугу, і визначенні градуса Неймана. 

ВИЗНАЧЕННЯ ВМІСТУ СОЛІ (NaCl)

Хлорид натрію (кухонна сіль, NaCl) є необхідною частиною корму всіх тварин і птахів. Без цього неорганічного з'єднання неможлива життєдіяльність теплокровних, у крові яких його міститься не більше 1%. Його застосовують для поліпшення травлення і збудження апетиту. Він підтримує і регулює осмотичні процеси і вміст рідини в організмі, розслаблює спазм гладкої мускулатури, має кровоспинну дію, підвищує кров'яний тиск.

Якщо ж комбікорми містять натрію хлориду більше, ніж необхідно тварині певного виду, вони стають причиною масових отруєнь із високою смертністю.

Згідно діючого в Україні ДСТУ 3782-98 (ГОСТ 1346.1-98) вміст натрію та хлориду натрію можна визначити 3-ма методами:

 • Аргентометричний метод визначення вмісту хлоридів та хлориду натрію (арбітражний)
 • Іонометричний метод визначення вмісту хлоридів та хлориду натрію
 • Іонометричний метод визначення вмісту натрію та хлориду натрію

Найбільш часто використовується арбітражний метод, суть якого полягає в розчиненні хлоридів проби у воді, освітленні розчину, слабкому окисленні азотною кислотою, осадженні хлоридів у вигляді хлориду срібла стандартним титрованим розчином нітрату срібла і титруванні надлишку нітрату срібла стандартним титрованим розчином роданіду калію чи роданіду амонію.

Найбільш оптимальним і ефективним рішенням для різних видів титрування, на яких базується визначення всіх вищеописаних показників, є автоматичні титратори. Вони дозволяють виконати поставлені завдання з максимальною точністю і відтворюваністю, скоротивши до мінімуму час аналізу і вплив людського фактору.

Автоматичний титратор TitroLine 7000

Автоматичний титратор TitroLine 7000

TitroLine 7000 дозволяє проводити кислотно-основне або окислювально-відновне титрування.

 • Бібліотека методів дозволяє автоматично вибирати параметри титрування при визначенні кислотності, лужності, ХСК і перманганатної окислюваності, хлоридів, амонію, кальцію і магнію (2 точки еквівалентності)
 • Передбачено вхід для амперометричного титрування
 • Можливе pH-stat титрування
 • На графічному дисплеї відображається крива титрування
 • Використовуючи змінні модулі, можна легко перейти від одного завдання до іншого. Змінні модулі розпізнаються автоматично, при установці можна задати найменування, концентрацію і дату приготування титранту
 • USB-інтерфейси дозволяють підключити до титратора принтер
 • Може зберігати до 50 призначених для користувача методик

Застосування в харчовій промисловості:

 • Вміст солі (хлорид, хлорид натрію)
 • рН, загальна кислотність у харчових продуктах
 • Кальцій і магній в кормах і водних розчинах
 • Йод, перекисне число, вільні жирні кислоти і число омилення
 • Кислотне число при аналізі сировини і готової продукції
 • Визначення білка за методом Кєльдаля та ін.
Діапазон вимірювання рН -3,00÷18,00
Роздільна здатність дисплея pH / Точність pH 0.001 / 0.002 ± 1 цифра
Діапазон вимірювання mV -2000÷+2000
Роздільна здатність дисплея mV / Точність mV 0.1 / 0.1 ± 1 цифра
Діапазон вимірювання температури -75°С ÷ + 195 °С
Дисплей Графічний рідиннокристалічний дисплей, 3.5 дюймів
Змінні бюретки Інтелектуальні змінні бюретки об’ємом 5, 10, 20 або 50 мл
Точність дозування Точність: <0,15%
Відтворюваність: <0,05–0,07% (залежно від розміру використовуваної бюретки)
Роздільна здатність (кроки) 20 000 кроків
Інтерфейс 3 × USB (2 x USB-A и 1 × USB-B), 2 × RS-232-C и 1 x LAN
Габаритні розміри (ШхВхГ) 15.3 x 45 x 29.6 см
Вага Базовий модуль 2,3 кг
3,5 кг для усього комплекту

Для того щоб перейти від однієї методики до іншої, досить замінити бюретки і електрод – процедура виконується за лічені секунди.

При великій кількості аналізів можна використовувати автосамплер (автоподавач зразків), який контролюється за допомогою низки програм на ПК або із самого титратора.

Завдяки широкому спектру характеристик TitroLine ®7000 є ідеальним стартовим пристроєм для потенціометричного титрування з можливістю розширення й автоматизації. Можна визначити широкий діапазон параметрів швидко, надійно і точно.

*Традиційно процес титрування виконується вручну за допомогою скляної бюретки. Цей метод титрування можна використовувати при невеликій кількості аналізів. Однак одержувані при ручному титруванні результати не завжди відрізняються гарною відтворюваністю і часто залежать від людського фактора.

Для підбору обладнання та витратних матеріалів для визначення кальцію, загальної кислотності і солі (NaCl) за будь-яким з вищезгаданих методів, будь ласка, зверніться до фахівців нашої компанії.

Вас також може зацікавити