Визначення вологи в насінні — Вологомір РМ-450, КЕТТ

Вологість насіння – це визначення вмісту вільної вологи в насінні. Вологість насіння визначається у відсотках. Цей показник є надзвичайно важливим для визначення якості насіння, тому що відіграє істотну роль у процесі його зберігання. Вологе насіння швидко псується, втрачає схожість і товарні якості.

отримати комерційну пропозицію

При зберіганні з неприпустимо високою вологістю посівний матеріал схильний до ризику розвитку небезпечної мікрофлори, зокрема цвілі, яка знищує зародок. Пліснява проявляє активність і вступає в активну фазу розмноження вже при цифрі 15-16%.

Підвищити схожість і зменшити вплив мікроорганізмів можна за рахунок підсушення насіння. Підготовлене таким чином насіння гарантує потужні, ранні та досить густі сходи, що дає можливість зібрати більший урожай, ніж при засіванні невисушеного насіння. Якщо ж заходи не були вжиті, то при критичній вологості насіння починає виділяти багато вуглекислого газу, який поширюється і заповнює простір між зернівками, зменшуючи приплив кисню, що негативно позначається на процесі схожості.

Слід врахувати, що пошкоджене насіння дихає інтенсивніше та є осередком самозігрівання з усіма негативними наслідками.

Вологість насіння визначають за ДСТУ 4138-2002 повітряно-тепловим методом (із використанням сушильної шафи або аналізаторів вологості) або за допомогою вологоміра. Через недостатню точність останнього основним вважається повітряно-тепловий метод. Однак для внутрішньогосподарського контролю швидке визначення вологості вологоміром (в полі) має велике значення.

Вологомір зерна РМ-450 КЕТТ

Вологомір Kett PM-450 призначений для аналізу вмісту вологи зернових, бобових і олійних культур в умовах збирання, обробки, зберігання та переробки.

Вологомір зерна РМ-450 дозволяє вимірювати вологість у 28-ми культурах, таких як: пшениця, ячмінь, кукурудза, соя, ріпак, жито, овес, сорго, соняшник, гречка, рис та ін.

Не вимагає попереднього подрібнення.

За необхідності набір вимірюваних зернових та інших культур може бути змінений або доповнений.

За результатами дослідження, проведеного Державним підприємством «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (ДП «Укрметртестстандарт»), PM-450 та PM-650  отримали сертифікат відповідності Технічному регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (постанова Кабінету Міністрів України від 13.01.2016 №94).

Принцип дії:

Конструктивна особливість вологоміра РМ-450 (на відміну від інших аналогічних приладів) полягає в тому, що даний прилад має вбудовані ваги, що дозволяє отримати найбільш достовірні результати вологості вимірюваного матеріалу.

Використання термокомпенсації, фіксованого об’єму і маси продукту дозволяють досягти точних значень величини електричної ємності зразка. Після обробки цих показників вбудованим мікропроцесором на екрані відображаються показники вологості продукту.

При засипанні зразка слід контролювати рівномірність розподілу верхнього шару в горизонтальній площині для зниження похибки.

Функції:

  • Результати вимірювань усереднюються автоматично
  • Автоматичне відключення
  • Відображення даних про рівень заряду батареї
  • Можливе внесення поправок у шкалу вимірювань (± 9,9%)
  • Різниця температур вологоміра і навколишнього природного середовища компенсується автоматично

Переваги та особливості:

  • Портативність і швидкість вимірювання (5 секунд). Зручно тримати в одній руці
  • Не вимагає розмелювання проби
  • У пам'яті вологоміра вже є дані по основних культурах і борошну: пшениця, ячмінь, кукурудза, соя, ріпак, жито, овес, сорго, соняшник, гречка, рис та ін. (близько 28)
  • Автоматичне коригування похибки вимірювання, що виникає через можливу різницю температур зерна і датчика приладу
  • Користувач може підлаштовувати градуювання по сушильній шафі

Технічні характеристики:

Метод вимірювання Діелькометричний (50 Мгц)
Застосування Зерно, насіння, сипкі продукти
Діапазон вимірювань 1-40% (залежить від продукту)
Точність 0,5% або менше при вологості менше 20%
Обсяг зразка 240 мл
Робоча температура 0-40 °C
Функції Вбудовані ваги, автоматичне температурне коригування, автовідключення, середнє значення
Екран Цифровий (LCD)
Джерело живлення Батарейки (1.5 V AA", x4)
Споживана потужність 240 мВт
Розміри і вага 125 x 205 x 215 мм, 1.3 кг
Аксесуари Засипна воронка, ємність для проби, пензлик, батарейки (1.5 V "AA", x4), інструкція з експлуатації

На YouTube-каналі APK HLR можна подивитися відео:

Демонстрація роботи вологоміра зерна Kett PM-450