facebook
ПЛР-діагностика

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) – це сучасний метод молекулярної біології, що ґрунтується на розпізнаванні специфічної ДНК, її багатократному тиражуванні (ампліфікації) та детекції. Метод дозволяє виявляти та ідентифікувати генетично модифіковані організми, різноманітні фальсифікати, грибки, бактерії, віруси навіть за мінімальних кількостей у досліджуваному матеріалі. ПЛР забезпечує найвищу серед молекулярних методів чутливість і точність та скорочення часу аналізу.

отримати комерційну пропозицію

Вирощування генетично модифікованих культур в Україні не заборонено, але такі сорти підлягають обов’язковій реєстрації згідно Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів». На сьогодні в Державному реєстрі сортів рослин, створених на основі ГМО не зареєстровано жодного сорту, а тому ввезення, продаж насіння та вирощування ГМ-культур є незаконним. До реєстрації використання ГМ сортів у «відкритій системі» (тобто при контакті з навколишнім середовищем, наприклад, на полі) можливе лише з метою випробовувань і на основі спеціального дозволу. Для підтвердження відсутності або наявності генетично модифікованого рослинного матеріалу в зразку насіння або рослинної тканини використовується метод ПЛР.

TissueLyzer ІІ та TissueLyzer LT – прилади для гомогенізації зразків

TissueLyzer ІІ та TissueLyzer LT – прилади для гомогенізації зразків

Ефективні гомогенізатори для подрібнення зразків рослинного матеріалу та харчових продуктів. Рівномірна гомогенізація металевими або металокерамічними кульками забезпечує ефективне подальше виділення ДНК і РНК. Швидке подрібнення, відсутність контакту самого приладу з матеріалом зразка забезпечують високу пропускну здатність і легкість використання. Одночасна гомогенізація до 12 зразків на TissueLyzer LT або до 192 зразків на TissueLyzer ІІ залежно від адаптера.

QIAcube Connect – автоматична станція для виділення ДНК, РНК і білків за допомогою силікатних мембран

QIAcube Connect – автоматична станція для виділення ДНК, РНК і білків за допомогою силікатних мембран

Дозволяє повністю автоматизувати процес виділення нуклеїнових кислот і білків із гомогенізованих зразків будь-яких типів: зерно, насіння, частини рослин, харчові продукти. Станція сумісна з усіма наборами для виділення на центрифужних колонках від Qiagen. Одночасна обробка до 12 зразків. Отримані НК високого ступеня очищення можуть використовуватись для ПЛР без додаткової обробки. Зручне управління за допомогою сенсорного екрана або планшета. Фірмове програмне забезпечення дозволяє користуватися готовими протоколами виділення від Qiagen, найактуальніші версії яких можна завантажити із сайту компанії безкоштовно. Для обробки більшої кількості зразків (від 24 до 96 за 1 цикл) доступний прилад QIAcube HT.

QIAvac – вакуумна система для прискорення екстракції нуклеїнових кислот

QIAvac – вакуумна система для прискорення екстракції нуклеїнових кислот

Вакуумний колектор QIAvac 24 Plus призначений для ефективної обробки до 24 центрифужних колонок QIAGEN паралельно. Зразки і розчини промивання пропускаються через мембрани колонок за допомогою вакууму, а не центрифугування, забезпечуючи більшу швидкість обробки матеріалу. Добре підходить для виділення в’язких зразків. Для оптимальних результатів рекомендується використовувати разом із системою підключення QIAvac Connecting System і вакуумним насосом Qiagen Vacuum pump. Підключення здійснюється через одноразові манжети. Пропускні клапани забезпечують стабільний від’ємний тиск.

QIAgility – роботизована станція для підготовки реакційних сумішей

QIAgility – роботизована станція для підготовки реакційних сумішей

Компактний прилад, що автоматизує процеси ПЛР у різних форматах при підготовці складних реакційних сумішей, усуваючи кроки ручного піпетування і можливість помилок персоналу, забезпечуючи високу точність та відтворюваність результатів.

QIAgility безпомилково виконує роботу за 36 хвилин. Підтримуються майже всі формати пробірок і плашок (96-і 384-лункові плашки включно), а також роторні диски для Rotor-Gene Q. УФ-лампа забезпечує ефективне знезараження робочого столу, а НЕРА-фільтр – позитивний тиск чистого повітря при підготовці ПЛР. QIAgility адаптує швидкість піпетування залежно від в’язкості рідини, мінімізує проливання рідини та утворення бульбашок.

Rotor-Gene Q – ампліфікатор для проведення полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі

Rotor-Gene Q – ампліфікатор для проведення полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі

Унікальний центрифужний роторний дизайн Rotor-Gene Q робить його найбільш точною і універсальною машиною для ПЛР в реальному часі та забезпечує повну відтворюваність результатів, мінімум обслуговування та довговічність приладу.

Дана конструкція усуває крайові ефекти, перешкоджає утворенню конденсату на кришках пробірок та пухирців повітря в суміші, що неминучі в традиційних блочних ампліфікаторах. Оптична система Rotor-Gene Q не вимагає ні калібрування, ні компенсації спотворень при вимірюванні, що використовуються в інших системах.

Детекція флуоресценції по 6-ти каналах дозволяє ампліфікувати до 6 генів-мішеней одночасно. Аналіз до 100 зразків за один прохід. Зручне і просте програмне забезпечення дозволяє легко управляти пристроєм з персонального комп’ютера, використовуючи як наперед задані протоколи, так і свої власні.

QIAxcel Advanced System – система для капілярного електрофорезу

QIAxcel Advanced System – система для капілярного електрофорезу

Автоматичний прилад для капілярного електрофорезу нуклеїнових кислот. Для аналізу сортів, гібридів, ГМО і фітопатогенів. Заміна традиційному трудомісткому і повільному гель-електрофорезу. Повністю автоматизований процес дозволяє аналізувати до 96-ти зразків без втручання людини.

Персонал не контактує зі шкідливими речовинами. Неперевершена швидкість: 12 зразків за 3 хвилини. Чутливість поділу фрагментів до 3–5 пар нуклеотидів.

Прилад працює на багаторазових картриджах – до 3 тисяч зразків на одному картриджі. Зручне управління з ПК, програмне забезпечення дозволяє налаштувати окремі сеанси з різними рівнями доступу до функцій; автоматичний аналіз результатів.

Витратні матеріали

Набори для ПЛР у реальному часі допомагають швидко та надійно виявляти навіть слідові кількості ДНК ГМО або фітопатогенів. Забезпечують високу чутливість реакції та відтворюваність результатів без зайвих зусиль.

Реагенти Qiagen для визначення ГМО методом ПЛР

Реагенти Qiagen – «золотий стандарт» для екстракції нуклеїнових кислот і білків. Набори дозволяють ефективно виділяти ДНК навіть з малої кількості зразка і з сильно оброблених продуктів, таких як масло, майонези, кетчупи, шоколад тощо.

ПЛР набори Biocore Technologies

Biocore Technologies – сучасний український виробник ПЛР-наборів для детекції та кількісної оцінки вмісту ГМО у продуктах та сировині. Для виробництва використовуються реагенти світових лідерів галузі, що дозволяє поєднати високу якість з оптимальною ціною. Наразі доступні набори для мультиплексної реакції (виявлення 3-4 мішеней в одній пробірці) скринінгу вставок ГМО:

  • 35s + tNOS + FMV + рослина
  • 35s + tNOS + соя
  • 35s + tNOS + кукурудза

А також набори для кількісного виявлення:

  • 35s-сої
  • RoundupReady сої 
BIOTECON Diagnostics визначення ГМО

BIOTECON Diagnostics – німецька компанія, що пропонує широкий спектр рішень для аналізу генетично модифікованих інгредієнтів у харчових продуктах і кормах для тварин:

  • Скринінгові набори для різних ліній сої та кукурудзи
  • Детекція вставок 35S, NOS, bar, FMV, CTP2-CP4-EPSPS та ін.
  • Кількісне визначення ГМО