Визначення анізидинового числа фотометричним методом

Стандартним методом визначення анізидинового числа в жирах та оліях тваринних і рослинних є фотометричний. Метод ґрунтується на вимірюванні оптичної щільності забарвленої в жовтуватий колір сполуки за допомогою спектрофотометра згідно ДСТУ ISO 6885:2002 та ISO 6885:1998.

Анізидинове число – це показник якості олій та жирів, який характеризує вміст у них вторинних продуктів окислення (сполук, що містять карбонільну групу). Чимало карбонільних сполук є токсичними і надають оліям відповідні специфічні сторонні присмаки. Так, рибний присмак викликають насичені і ненасичені альдегіди (С5-С11), прогірклий смак – гептаналь. Анізидинове число може характеризувати можливу стійкість олій та жирів.

В Україні анізидинове число – нормований показник для рафінованих дезодорованих рослинних олій (не більше 3 у.о.), і його визначення регламентується ДСТУ ISO 6885:2002. Метод ґрунтується на реакції п-анізидина з альдегідами олії, що протікає в присутності оцтової кислоти, з утворенням жовтуватих продуктів реакції з подальшим фотометруванням.

Концентрацію отриманих забарвлених сполук оцінюють за фотометричною реакцією по зміні оптичної щільності розчину при довжині хвилі 350 нм. Як розчинник використовують ізооктан (2, 2, 4-триметилпентан), що має нульову оптичну щільність в межах довжин хвиль 300–380 нм.

Для реалізації методу за ДСТУ ISO 6885-2002 рекомендуємо вибір спектрофотометрів BIOCHROM Libra, двопроменева оптична будова яких підвищить зручність роботи з даною методикою.

BIOCHROM Libra S50

Цей спектрофотометр прогресивного рівня працює у видимому та ультрафіолетовому діапазонах. Забезпечить виконання як базових, так і специфічних задач, ідеальне рішення для лабораторій, що мають велику завантаженість.

Діапазон довжин хвиль 190–1100 нм
Точність установки довжини хвилі ± 0.5 нм
Ширина спектральної щілини 2 нм
Детектор Кремнієвий фотодіод
Оптична будова Псевдодвопроменева
Монохроматор Дифракційна решітка 1200 шт./мм
Фотометричний діапазон -4.0 – +4.0 А
Фотометрична точність ± 0.002 A
Постачається з кюветотримачем для кювет 10х10 мм, інструкцією користувача, протипиловим чохлом, кабелем живлення
Опційно ПЗ, кабель підключення до ПК, кюветотримачі, автоматичні кюветотримачі, тримачі плівок та сипучих зразків, проточна система

Оцінка відповідності

ULAB 102

Базовий спектрофотометр видимого діапазону, гарне рішення для нескладних задач, забезпечує відповідність потребам простих методик.

Діапазон довжин хвиль 325–1000 нм
Точність установки довжини хвилі ± 1.5 нм
Ширина спектральної щілини 4 нм
Детектор Кремнієвий фотодіод
Оптична будова Однопроменева
Монохроматор Дифракційна решітка 1200 шт./мм
Фотометричний діапазон -0.3 – +3.0 А, 0–200% Т.
Фотометрична точність ± 0.8% Т
Постачається з 4 скляні 10 мм кювети шириною 24мм, 3-позиційний кюветотримач змінної довжини 0–100 мм для кювет шириною 24 мм, інструкція користувача, кабель живлення, протипилових чохол
Опційно Програмне забезпечення, 4-позиційний кюветотримач, проточна система

Оцінка відповідності

Додаткове обладнання та витратні матеріали, які знадобляться для підготовки проби та проведення аналізу:

  • Ізооктан, крижана оцтова кислота, п-анізідін, анізидиновий реактив, сірчанокислий натрій, активоване вугілля
  • Пробірки з пробками, мірні колби місткістю 25 мл, піпетки, лійки Бюхнера, кювети з довжиною оптичного шляху 10 мм
  • Водяна баня, термостат, аналітичні ваги

Для підбору всього необхідного переліку обладнання та витратних матеріалів згідно з методикою звертайтеся до фахівців нашої компанії.

Вас також може зацікавити