Вітаміни

Вітаміни є важливими біологічно активними речовинами, які необхідні для нормального функціонування організму тварини.

отримати комерційну пропозицію

Актуальність контролю вмісту вітамінів викликана необхідністю суворого контролю їхньої концентрації, адже шкідливим для організму є як надлишок, так і нестача. Порушення норм у вітамінно-мінеральному комплексі веде до дисфункції обміну речовин і появи різних захворювань. У випадках тривалого передозування або нестачі вітаміну можлива навіть загибель тварини.

Контроль вмісту вітамінів в комбікормах

Повноцінне вітамінне харчування тварин сприяє росту молодняку, поліпшенню репродуктивної функції й підвищенню молочності у лактуючих тварин, зниженню витрат кормів на виробництво 1 кг молока і приросту маси, покращенню якості продукції, попередженню захворювань тварин та ін.

Високоефективна рідинна хроматографія (ВЕРХ) – один із найпоширеніших методів визначення вітамінів у різних матрицях. Вибір системи та виду детектування залежить від концентрацій вітамінів у матрицях. Складнощі проведення аналізу вітамінів в комбікормах полягають у різниці умов хроматографування для водо- і жиророзчинних вітамінів.

Водорозчинні вітаміни (група В, С та інші) визначаються із використанням оберненої фази, а жиророзчинні вітаміни (К, Е, Д, А) – прямої фази. Це означає, що при аналізі водорозчинних вітамінів використовують одну рухому фазу з низьким вмістом органічних розчинників, а жиророзчинні вітаміни визначають із використанням рухомих фаз органічних розчинників. Тому при потребі аналізу обох груп вітамінів на одному приладі необхідно враховувати час на промивання та кондиціонування системи, що прямопропорційно впливає на пропускну здатність аналізу.

Метод рідинної хроматографії знайшов застосування у визначенні фальсифікатів (підробок) вітамінів, які використовують для виробництва преміксів, білково-вітамінних добавок та комбікормів. Визначення вітамінів в комбікормах регулюється такими нормативними документами (короткий перелік):

ДСТУ 8468:2015 Корми для тварин, сировина для виготовлення повнораціонних сумішей, виділення тварин. Визначення вмісту вітаміну А методом рідинної хроматографії високороздільної здатності. Вимірювання транс-ретинолу і цис-ретинолу
ДСТУ 8166:2015 Корми для тварин, сировина для виготовлення повнораціонних сумішей, виділення тварин. Визначання вмісту вітаміну D методом рідинної хроматографії високороздільної здатності. Вимірювання холекальциферолу (D3) і ергокальциферолу (D2)
ДСТУ ISO 6867:2005 Корми для тварин. Метод визначення вмісту вітаміну Е з використанням високоефективної рідинної хроматографії 
ДСТУ 8561:2015 Корми для тварин, сировина для виготовлення повнораціонних сумішей, виділення тварин. Визначання вмісту вітаміну Е методом рідинної хроматографії високороздільної здатності. Вимірювання а-, Р-, у-, 8- токоферолів

Контроль вмісту вітамінів є важливим елементом контролю якості комбікормів для забезпечення потреб тварин у різних елементах живлення.

Вас також може зацікавити