Як регулюється дане питання на законодавчому рівні в Україні та Європі та про сучасні можливості швидкого і точно визначення антибіотиків як в лабораторіях, так і безпосередньо на фермі – читайте у статті.
Молоко корів є одним із найбагатших природніх джерел поживних речовин і найчастіше вживаним у світі. Молоко і пов’язані з ним продукти відносять до продуктів першої необхідності для підтримання здоров’я населення. Саме завдяки розповсюдженню і значущості для раціону людей якість молока є важливим фактором.
Залишки антибіотиків у молоці не тільки знижують його якість, а й становлять значну небезпеку для здоров'я людей. Споживання молока, що містить антибіотики, призводить до раку, реакції гіперчутливості, патологічних змін у кишечнику і репродуктивній системі, нейропатії, розвитку стійкості до антибіотиків (антибіотикорезистентності).
Згідно з даними ВООЗ, антибіотикорезистентність є найбільшою загрозою здоров’ю і розвитку людства. Вона є причиною збільшення часу перебування у лікарні, вартості лікування і смертності пацієнтів. А головним наслідком стійкості до антибіотиків є неможливість вилікувати поширені захворювання і збільшення переліку хвороб, що не піддаються лікуванню (пневмонія, туберкульоз, гонорея тощо).
Окрім негативного впливу на організм людини антибіотики також впливають на виробничий процес і призводять до економічних збитків. Наприклад, залишки антибіотиків пригнічують нормальну мікрофлору молока і мають несприятливий вплив на процеси виробництва молочних продуктів, таких як йогурт та сир.
Одним із механізмів боротьби з розповсюдженням небезпечної продукції є державне регулювання вмісту залишків ветеринарних препаратів. Так, Європейський Союз прийняв директиви щодо контролю залишків ветеринарних препаратів: Directive 96/22/EC, Directive 96/23/EC, Directive 2001/82/EC, Regulation (EC) No 396/2005, Commission Directive 2005/34/EC, Regulation (EC) No 1881/2006, Regulation (EC) No 470/2009, Regulation (EU) No 37/2010. Вітчизняна нормативна база гармонізована з європейським законодавством.
ХЛР пропонує різні способи контролю залишкових антибіотиків у молоці та їжі. Але особливу увагу радимо звернути на продукцію нашого партнера, іспанської компанії Zeulab, що зарекомендувала себе як виробник якісної та інноваційної продукції для лабораторій.
Zeulab пропонує оновлену тест-систему для контролю залишкових антибіотиків. Визначення антибіотиків відбувається за допомогою знайомого багатьом способу – інгібіторного, або, як його ще називають, тригодинного тесту.
Аби уникнути людського фактору, Zeulab розробила сучасні інкубатори-рідери, які повністю контролюють процес дослідження без втручання оператора. Тепер Вам не потрібно контролювати завершення реакції в останні 20–30 хвилин, щоб не перетримати/недотримати тест в інкубаторі або на водяній бані. Це, в свою чергу, допоможе уникнути помилкових результатів.
Принцип методу ґрунтується на пригніченні (інгібуванні) росту мікроорганізмів. Набір туб містить специфічне поживне середовище, заповнене спорами Geobacillus stearothermophilus та індикатором рН.
Межі визначення встановлені згідно європейських вимог European Union (Commission Regulation (EU) No 37/2010), зовнішня валідація ILVO, AESAN.
Це комплексне рішення, яке може використовувати будь-який оператор із будь-яким рівнем кваліфікації.
Інформація про результати аналізу в режимі реального часу зберігається у хмарному сховищі, смартфоні, планшеті, ПК. Іншими словами, Ваш оператор проводить тест на фермі, а результати Ви можете побачити, перебуваючи на заводі чи будь-якому іншому місці.
Comet8 – це одночасно інкубатор і рідер (зчитувальний пристрій). Призначений він для використання у лабораторіях. Оператору необхідно лише додати зразок молока – а далі прилад все зробить самостійно. Пристрій інкубує тести, визначає колір у режимі реального часу, автоматично зупиняє аналіз після досягнення кінцевого результату.
Зрозуміло, що таке обладнання значно полегшує роботу оператора і виключає можливість помилкового результату.
Виникли питання?
Телефонуйте: +380 (68) 023-96-94, +380 (67) 218-71-98
Пишіть: info@apk.hlr.ua