Що таке якісний та напівкількісний тест на ГМО? У чому відмінність між ними? Які переваги кожного з тестів? І чому саме Gold Standard Diagnostics – «золотий стандарт» тестування зерна на ГМО? Із цими питаннями розбираємося сьогодні.
Генетично модифіковані, або трансгенні, рослини – це рослини, у яких наявний ген замінено чужорідним геном з інших видів рослин, бактерій, грибів тощо. Метою генної інженерії в продовольчій сфері є підвищення врожайності культур, набуття стійкості до окремих пестицидів і патогенів.
Вирощування ГМ-культур в Україні де-юре заборонено, але де-факто щороку площа посівів становить близько 200 млн га. Найбільшу популярність серед ГМ-культур мають соя, ріпак, також уже відомі випадки вирощування генетично модифікованих кукурудзи, люцерни й цукрових буряків.
Перед потраплянням на світові ринки, зерно ретельно перевіряється на присутність ГМО. На зерноприймальних пунктах таку перевірку виконують експрес-методом за допомогою спеціальних тест-смужок (є / немає) та ридера тестових смужок (визначення відсотка ГМО в партії). Такі методи визначення класифікують як якісний і напівкількісний тести.
Якісний тест
Аналіз партій зерна за допомогою тест-смужки – це якісний тест, що дає змогу за 5 хвилин візуально ідентифікувати ГМ-продукцію завдяки прояву контрольної та тестової ліній.
Переваги якісного тесту:
Один, але дуже суттєвий недолік цього аналізу – відсутність розуміння кількості ГМО в партії. Якісний тест дозволяє лише визначити наявність / відсутність такого зерна.
Крім того, інтенсивність забарвлення тестової лінії іноді буває вкрай оманлива за незначної кількості ГМО, тож візуально ідентифікувати таке зерно складно. Це підвищує ризик ввезення ГМ-продукції на підприємство та включення її до складу основної партії.
Напівкількісний тест
Напівкількісний тест із застосуванням спеціального приладу – зчитувача тестових смужок (ридера) від Gold Standard Diagnostics – допомагає дізнатися вміст ГМО у відсотках, коли перевіряється та ж сама тест-смужка після якісного аналізу.
Прилад здатний виявити вміст ГМО з точністю до 0,05 %, а це одна насінина на 2000 не ГМ-насінин!
Переваги ридера:
Чому я рекомендую саме Gold Standard Diagnostics?
Gold Standard Diagnostics – європейський бренд, якому довіряють зерноприймальні термінали ЄС (зокрема порти Дунаю), Близького й Далекого Сходу.
ТОВ «Хімлаборреактив» є офіційним дистриб’ютором Gold Standard Diagnostics в Україні.
Для визначення ГМО виробник пропонує максимально зручну й доступну методику аналізу, що характеризується:
Швидкість, точність і легкість аналізу – головні вимоги до експрес-тестів на виявлення ГМО. Gold Standard Diagnostics та «Хімлаборреактив» пропонують найоптимальніше рішення Ваших потреб!
Ознайомитися з ходом проведення аналізу можна за посиланням на відео.
Корисні посилання
Універсальні тест-смужки для виявлення ГМО
Дивитися відео «Якісний та кількісний аналіз сої на присутність ГМО»
Євгеній Іваницький,
експерт галузевої групи «Агро»