8 листопада фахівці компанії «Хімлаборреактив» взяли участь у конференції «Міжнародні Таїровські читання», організованій Національним науковим центром «Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова». Захід був присвячений 165-річчю від дня народження Василя Єгоровича Таїрова – видатного вченого-виноградаря. Конференція зібрала провідних експертів, науковців, представників державних установ і бізнесу, щоб обговорити важливі теми виноробної галузі, ключовою серед яких став контроль якості винопродукції.
Давнє партнерство
Компанія «Хімлаборреактив», як багаторічний партнер Інституту, активно долучилася до заходу. Учасники конференції обговорювали питання лабораторного контролю, зокрема роботу хіміко-аналітичної лабораторії та можливості методу мас-спектрометрії ізотопних співвідношень для виявлення фальсифікацій у виноробній продукції.
Для фахівців ХЛР участь у конференції стала відмінною нагодою актуалізувати знання про стан і виклики галузі. Розуміння нагальних потреб виноробів у поєднанні з великим досвідом спеціалістів ХЛР робить компанію «Хімлаборреактив» надійним партнером у забезпеченні ефективними та сучасними рішеннями для контролю якості вина й сировини.
Мас-спектрометрія проти фальсифікату
У рамках конференції хіміко-аналітична лабораторія відділу виноробства презентувала щойно отримане обладнання, яке дає можливість визначати фальсифікацію виноробної продукції. Обладнання працює за методом мас-спектрометрії співвідношень стабільних ізотопів і дає змогу розкласти буквально кожну молекулу вина, щоб визначити, з чого вона складається.
Поштовхом до таких новацій став нещодавно ухвалений ВР євроінтеграційний Закон України «Про виноград, вино та продукти виноградарства». Саме цим законом передбачено створення в нашій країні лабораторії ізотопного аналізу. Відкриття такої лабораторії при Інституті імені В. Є. Таїрова забезпечить прозорий контроль натуральності продукції, що, своєю чергою, відкриє нові можливості для українських виробників на європейських ринках, де стандарти якості є особливо високими.
Лабораторія вірусології та мікробіології
На базі інституту діє нещодавно оновлена лабораторія вірусології та мікробіології, акредитована відповідно до міжнародного стандарту ISO 17025 на виявлення вірусів винограду і ГМО у сільськогосподарській та харчовій продукції. Тож одним із напрямів роботи конференції стало ознайомлення учасників з обладнанням і методами аналізу ДНК та молекулярними маркерами в дослідженні біологічних об’єктів у виноградарстві й виноробстві (генетичні ресурси винограду, винні дріжджі, фітопатогени винограду).
Радіємо, що мали змогу взяти участь у конференції та долучитися до оснащення сучасної лабораторії!