facebook
Вибір металодетектора для харчового виробництва: поради експертів ХЛР

Вибір металодетектора для харчового виробництва: поради експертів ХЛР

Виробництво харчових продуктів вимагає суворого контролю сторонніх домішок, що можуть потрапити до сировини чи готового продукту. Одним із найбільш небезпечних видів домішок, що загрожують здоров’ю людини з усіма можливими наслідками для виробника, є металеві забруднення. Швидко та ефективно ідентифікувати й видалити такі домішки можна з металошукачами для харчової промисловості. 

Потрапити в продукцію металеві частинки можуть на різних етапах виробництва або бути присутніми у сировині. Крім загрози здоров’ю споживачів, такі забруднення можуть вивести з ладу виробниче обладнання. Навіть мікроскопічні частинки металу часто призводять до поломок устаткування, що тягне за собою призупинення виробництва й завдає значних економічних збитків.

Читайте у статті, як працює металодетектор, на що варто звертати увагу, обираючи таке обладнання на виробництво й де саме встановлювати металодетектор на лінії.

Як працюють металодетектори?

Існує кілька основних типів металодетекторів, які працюють за різними методами виявлення. У харчовій промисловості металодетектори зазвичай використовують метод передавача-приймача.

Такі металодетектори використовують котушку передавача та дві котушки приймача для створення постійного електромагнітного поля. Коли частинка металу проходить біля детектора, вона вносить зміни в це поле, що спричиняє виявлення сигналу приймачем. Отриманий сигнал аналізується електронним блоком металодетектора, який оцінює його й повідомляє про наявність забруднення металом. Такі металодетектори часто мають вбудовані автоматичні блоки відсіву, які негайно вилучають забруднений продукт із виробничої лінії.

Застосування багаточастотної технології та цифрового оброблення сигналу забезпечує ефективне виявлення металевих часток у всьому тунелі чи зоні контакту. Розумне регулювання чутливості й висока стійкість до перешкод допомагають уникнути неправильного спрацьовування системи. Наприклад, компанія Sesotec відома своїми розробками у сфері  металодетекторів зі штучним інтелектом, а їхні сенсорні дисплеї з інтуїтивно зрозумілою навігацією спрощують налаштування системи для різних програм і майже повністю виключають помилки під час експлуатації.

Де встановлюють металодетектори в процесі виробництва харчових продуктів?

Для максимального захисту продукту рекомендується виконувати перевірку сировини, контролювати кілька критичних точок і проводити остаточну перевірку готової продукції. Перевірка сировини допомагає виявити металеві частки до того, як вони розіб’ються на менші й виявити їх стане складніше або взагалі неможливо (залежно від налаштувань обладнання).

Відповідно до принципів HACCP, щоб своєчасно виявляти несправності обладнання під час виробничого процесу, рекомендується проводити перевірку в критичних точках контролю. Тому оптимальним рішенням буде встановлення металодетектора перед машинами, які потребують захисту. Щоби повністю виключити наявність металевих забруднень, остаточна перевірка продуктів проводиться після їх пакування. 

Сучасні виробники пропонують металодетектори, які можуть бути вбудовані у виробничу лінію у будь-якій точці або встановлені в кінці лінії для контролю упакованих продуктів. 

Як обрати металодетектор під конкретне завдання?

Вибір металодетектора потребує залучення фахівців, що спеціалізуються на такому специфічному обладнанні. Спеціалісти ХЛР мають успішний досвід реалізації проєктів зі встановлення металодетекторів на виробництвах харчової промисловості, і ось на що вони радять звертати увагу:

  • Розміри дефекту: кожен металодетектор проєктується індивідуально й налаштовується на певний мінімальний розмір дефекту, доступний для виявлення. Залежно від технологій, що будуть у нього закладені, це можуть бути розміри дефекту від десятих частин міліметра до кількох міліметрів.
  • Характеристики продукту: на точне виявлення металів у продукті впливають такі його характеристики, як вага, розміри, вологість, наявність солей, тип упаковки тощо. 
  • Місце встановлення: на металодетектор не повинні впливати зовнішні фактори у вигляді електромагнітних перешкод, наприклад, частотних перетворювачів, сильних електромагнітних полів тощо.
  • Вид металу: найлегше виявляти залізо, а от нержавійна сталь – метал, який знижує чутливість традиційних детекторів, орієнтованих на магнітні метали. Хром і нікель роблять нержавійку менш магнітною, що ускладнює її виявлення. Тому щоб виявити забруднення з нержавійної сталі, потрібні спеціальні налаштування. 
  • Наявність звіту про випробування: щоб гарантувати повну відповідність обладнання заявленим характеристикам, виробник мусить проводити випробування металодетектора з урахуванням особливостей продукту й виду забруднень, які має визначати прилад. Наявність такого звіту гарантує замовнику, що пристрій виявлятиме та видалятиме металеві забруднення саме в його продукті.

Металошукачі Sesotec – вибір фахівців ХЛР

«Хімлаборреактив» є ексклюзивним постачальником металодетекторів від провідного німецького виробника Sesotec в Україні. Опираючись на свій великий досвід, фахівці ХЛР рекомендують перевірені й надійні металошукачі серій VARICON+ і UNICON+ від Sesotec. Обладнання Sesotec забезпечує виявлення різних видів металевих забруднень, серед яких чорні й кольорові метали, алюміній та нержавійна сталь. Металошукачі можуть бути інстальовані на будь-якому етапі виробництва й застосовуються для перевірки різноманітних продуктів: 

  • Хлібобулочних виробів
  • М’яса
  • Фруктів і овочів
  • Молочних продуктів
  • Спецій
  • Цукру та інших продуктів

Високопродуктивні системи VARICON+ і UNICON+ розроблені спеціально для ефективного виявлення й відокремлення металевих домішок у поштучних та сипучих продуктах. Міцна конструкція з нержавійної сталі забезпечує максимальну стабільність, а надзвичайно коротка безметалева зона металодетекторів дає змогу використовувати конвеєрні стрічки мінімальної довжини. Системи демонструють високу точність роботи як у сухих, так і у вологих приміщеннях.

VARICON+ ідеально підходить для перевірки упакованих та неупакованих штучних товарів на конвеєрних стрічках. Система забезпечує виробництво харчових продуктів відповідно до вимог BRC, IFS і HACCP. Sesotec пропонує систему VARICON+ у стандартних розмірах.

Серія UNICON+ розроблена спеціально для реалізації індивідуальних рішень з урахуванням специфічних вимог замовника. Модульна конструкція системи дає змогу виконувати оптимальний монтаж металодетектора у власному приміщенні замовника.

Щоб вибрати оптимальний металодетектор для харчового виробництва, звертайтеся до фахівців ХЛР. Наші експерти не тільки допоможуть із вибором оптимальної системи, але й організують повний технічний супровід, забезпечать навчання персоналу та виконають весь комплекс робіт, щоб Ви були впевнені в якості й безпечності Вашої продукції.

Дивіться відео «Унікальний металодетектор для ТОВ «Пирятинський сирзавод»

отримати комерційну пропозицію

Оцініть, будь ласка, корисність матеріалу для Вас
0.00%
Корисно 0 Не корисно 0
Поділіться статтею з колегами
Коментарі ()
додати коментар
Вас також може зацікавити