CDR FoodLab – це система аналізу, яка дозволяє визначати велику кількість параметрів якості та безпеки продуктів харчування і напоїв за дуже короткий час. Система складається з аналізатора та аналітичних комплектів.
Принцип роботи простий: у кювету додається зразок, відбувається хімічна або ферментативна реакція, спектрофотометр детектує зміну і різницю, вираховує кількісне значення. На відео нижче детально показана уся послідовність дій при аналізі молока на лужну фосфатазу (параметр, який вказує на те, що молоко термічно не оброблялось).
Фахівець ХЛР проводить одночасне дослідження двох зразків молока – пастеризованого та непастеризованого. Розповідає про особливості дослідження та демонструє увесь процес від пробопідготовки до отримання результатів.
Дивіться відео про аналіз молока на лужну фосфатазу та підрисуйтесь на канал:
Етапи дослідження:
1. Вмикаємо прилад, він прогрівається до 37 °C
2. Тим часом гомогенізуємо зразок
3. Відбираємо 150 мкл молока за допомогою піпетдозатора. Використовуємо новий наконечник для кожного тесту, щоб запобігти забрудненню від попередніх зразків
4. Обережно очищаємо зовнішню поверхню наконечника піпетдозатора папером для промокання, уникаючи контакту між кінцем наконечника і папером
5. Поміщаємо зразок до кювети
6. Утримуючи наконечник, занурений у реагент, кілька разів натискаємо і відпускаємо поршень піпетдозатора
7. Акуратно струшуємо кювету 2–3 рази
8. Поміщаємо кювету в одну з інкубаційних комірок і запускаємо таймер
9. Відбираємо 50 мкл R2 піпетдозатором
10. Додаємо 50 мкл R2 у кювету, не торкаючись поверхні рідини
11. Акуратно струшуємо кювету 2–3 рази
12. Натискаємо кнопку читання (обнулення)
13. Знову поміщаємо кювету в одну з інкубаційних комірок і запускаємо таймер
14. Після інкубації ставимо зразок у комірку, підсвічену синім кольором, натискаємо кнопку читання
15. Отримуємо результат, він відображається на екрані. Його також можна роздрукувати за допомогою вбудованого принтера
CDR FoodLab можна використовувати на виробництві, на так званому «in process control» та у центральній лабораторії. Або навіть під час прийому сировини. Оскільки це не арбітражний метод – його зручно використовувати для рутинного контролю. З отриманими результатами можна аналізувати якість за певні періоди. А також прогнозувати параметри кінцевого продукту під час розробки нових рецептур, чи під час зміни технологічних параметрів.
Окрім молока за допомогою CDRFoodLab можна аналізувати різноманітні молочні продукти: йогурт, сир, вершки, масло тощо.
У молоці для виявлення фальсифікату, для контролю пастеризації та ультрапастеризації, для визначення молочного цукру можна аналізувати такі показники: лужну фосфатазу, сечовину, L-молочну кислоту, аміак, хлориди, перекис водню, Ɛ-фруктози лізин (фуросін), пероксидазу. Оскільки вершки, вершкове масло та маргарини – це ще й жири, є можливість перевіряти такі параметри як вільні жирні кислоти та перекисне число.
CDR FoodLab – ваш надійний, а головне, швидкий помічник на виробництві молока і молочних продуктів!